Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Став відомий статус біткоіна в Україні

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: біткоін

    Bitcoin не потрапляє під визначення валюти, але при цьому майнінг (виготовлення криптовалют) не є порушенням законодавства, вважають у Нацбанку.

    2540_22.jpg (75.13 Kb)

    "Ми як Національний банк, маючи такі визначення, як валюта, валютні цінності, грошовий сурогат, електронні гроші, не знаходимо в цьому переліку категорії, до якої можна прирівняти Bitcoin. І вважаємо, що це не валюта", - сказав виконуючий обов`язки голови НБУ Яків Смолій в ході презентації в НБУ, посилаючись на результати сьогоднішнього засідання ради фінансової стабільності.

    За його словами, на відміну від валюти, у Bitcoin немає централізованого емітента, при цьому він є предметом торгівлі як товар.

    "Ми не можемо на сьогодні визначити, що це таке", - додав керівник НБУ, зазначивши, що регулятор спільно з іншими держорганами в рамках ради фінансової стабільності знайде це визначення як можна швидше.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар подорожчає на 5 гривень: чого очікувати восени?

    Разом з тим Смолій зазначив, що майниг не є порушенням законодавства.

    Глава НКЦПФР Тимур Хромаєв також повідомив, що сьогодні на Раді фінансовой стабільності обговорювалося питання, «що таке біткоін, токен та інші криптоінструменти – товар, електронні гроші, чи щось інше».

    «Беззаперечно, вони вже стали фінансовими інструментами, важливими для економіки нашої країни, фінансового ринку.

    І тому необхідно визнати ці фінансові інструменти законодавчо, нормативно, визнати права, які випливають з них і дати певні правила тим, хто хоче з ним працювати. Нам не потрібно створювати «міністерство» для регулювання криптовалют. Але ми повинні забезпечити для бізнесу можливість залучати гроші через ці інструменти, і повинні дати гарантії безпеки для інвесторів, які хочуть вкладати в ці фінансові інструменти. Такі правила та захист не дозволять перетворити біткоіни, токени, тощо, в «сміття», в яке перетворилися українські акції.

    А для цього нам потрібно швидше адаптувати в українське законодавство прийняті в світі правила регулювання фінансових інструментів, щоб краще реагувати на існуючі зміни, новації та ризики і мати можливість забезпечити прозорість операцій з криптовалютами.

    Якщо не буде правил, то завжди буде залишатись ризик невизначеності та використання цих інструментів у шахрайських схемах. І ми не просто втратимо можливість зробити прорив в інноваційному розвитку, а й ще більше зафікусуємось в статусі «сірої зони», - констатував Т. Хромаєв.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми