Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Став відомий статус біткоіна в Україні

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: біткоін

    Bitcoin не потрапляє під визначення валюти, але при цьому майнінг (виготовлення криптовалют) не є порушенням законодавства, вважають у Нацбанку.

    2540_22.jpg (75.13 Kb)

    "Ми як Національний банк, маючи такі визначення, як валюта, валютні цінності, грошовий сурогат, електронні гроші, не знаходимо в цьому переліку категорії, до якої можна прирівняти Bitcoin. І вважаємо, що це не валюта", - сказав виконуючий обов`язки голови НБУ Яків Смолій в ході презентації в НБУ, посилаючись на результати сьогоднішнього засідання ради фінансової стабільності.

    За його словами, на відміну від валюти, у Bitcoin немає централізованого емітента, при цьому він є предметом торгівлі як товар.

    "Ми не можемо на сьогодні визначити, що це таке", - додав керівник НБУ, зазначивши, що регулятор спільно з іншими держорганами в рамках ради фінансової стабільності знайде це визначення як можна швидше.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар подорожчає на 5 гривень: чого очікувати восени?

    Разом з тим Смолій зазначив, що майниг не є порушенням законодавства.

    Глава НКЦПФР Тимур Хромаєв також повідомив, що сьогодні на Раді фінансовой стабільності обговорювалося питання, «що таке біткоін, токен та інші криптоінструменти – товар, електронні гроші, чи щось інше».

    «Беззаперечно, вони вже стали фінансовими інструментами, важливими для економіки нашої країни, фінансового ринку.

    І тому необхідно визнати ці фінансові інструменти законодавчо, нормативно, визнати права, які випливають з них і дати певні правила тим, хто хоче з ним працювати. Нам не потрібно створювати «міністерство» для регулювання криптовалют. Але ми повинні забезпечити для бізнесу можливість залучати гроші через ці інструменти, і повинні дати гарантії безпеки для інвесторів, які хочуть вкладати в ці фінансові інструменти. Такі правила та захист не дозволять перетворити біткоіни, токени, тощо, в «сміття», в яке перетворилися українські акції.

    А для цього нам потрібно швидше адаптувати в українське законодавство прийняті в світі правила регулювання фінансових інструментів, щоб краще реагувати на існуючі зміни, новації та ризики і мати можливість забезпечити прозорість операцій з криптовалютами.

    Якщо не буде правил, то завжди буде залишатись ризик невизначеності та використання цих інструментів у шахрайських схемах. І ми не просто втратимо можливість зробити прорив в інноваційному розвитку, а й ще більше зафікусуємось в статусі «сірої зони», - констатував Т. Хромаєв.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми