Фінанси. Гроші. Валюта, Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Роттердам+ є предметом війни двох олігархів - оглядач

  • Джерело: ukranews.com.  → Ключові теги: енергетика, Роттердам+, олігархи, Коломойський

    Баталії навколо формули утворення цін на вугілля Роттердам+ є не більше, ніж новим витком давньої війни двох найбільших олігархічних груп за тарифи для промислових споживачів.

    8787_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)

    Так вважає оглядач "НВ Бізнес" Андрій Леденєв.

    "Витрати на електроенергію в собівартості феросплавних заводів групи Приват Ігоря Коломойського, доходять до 50%. ФПГ протягом багатьох років постійно веде боротьбу за зниження тарифів для промисловості (історія не нова). Мета проста – мати максимально низький неринковий тариф на е/е в Україні, щоб продавати свою продукцію за ринковими цінами", - пише Андрій Леденєв.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ отримав нову найбагатшу людину

    Експерт зазначив, що із запровадженням нової методики розрахунку ОРЦ боротьба ФПГ отримала новий виток. Підприємства Коломойського споживають близько 6% від загального промислового споживання електроенергії в Україні.

    "Різниця між старим і новим тарифом для промисловості – 20 коп. (був 1,4 грн, став 1,6 грн). Це означає, що із запровадженням нової методики ОРЦ його підприємства переплачують 1 млрд грн на рік порівняно з попереднім періодом", - заявив Леденєв.

    За словами експерта, мета Ріната Ахметова – також заробляти більше.

    "І тут завдання ФПГ – домогтися високої ціни на вугілля. В ідеалі продавати за світовими цінами і піти від ручного регулювання. Адже свої феросплави Коломойський теж за світовими цінами продає. Фактично НКРЕКП і пішов на квазіринковий механізм, прив'язавши в е/е тарифах вугільний компонент до цін на основному європейському хабі", - зазначив оглядач Андрій Леденєв.

    Він також додав, що якщо НКРЕКП стане на бік Коломойського і скасує поточну методику розрахунку ОРЦ, український вуглепром (з його високою собівартістю видобутку у держшахт і кредитними обтяженнями у приватників) чекають нелегкі часи.

    3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно з цієї методологією, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

    27 квітня 2016 року КМУ прийняв постанову №315, якою урівняла ціни на газ для промисловості та населення. Цим самим рішенням визначена формула ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до українсько-словацького кордону.

    17 серпня 2017 року співробітники НАБУ провели обшуки в приміщенні Національної комісії з регулювання електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у справі, пов'язаній з твердженням формули Роттердам+.

    На думку житлово-комунального господарства, радник Юлії Тимошенко з енергетичних питань Олексій Кучеренко, наступним кроком НАБУ має стати розслідування газової формули "Дюссельдорф+".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми