Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Екс-міністр економіки дав цікавий прогноз по курсу долара

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: економіка, гривня, фінанси

    В даний час в Україні має місце ряд негативних факторів, що сприяють ослабленню гривні, але є і найважливіший, але важко оцінюваний фактор зміцнення гривні - валютні надходження від українців, що працюють за кордоном.

    3343_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Таку думку висловив екс-міністр економіки України Віктор Суслов.

    Коментуючи нинішню ситуацію на валютному ринку, він зауважив: "Напевно, ми можемо говорити про те, що Національний банк повернув стару політику фіксованого валютного курсу, тому що він завмер, наче його зафіксували з використанням адміністративних методів".

    У той же час економіст підкреслив: "Тимчасові межі фіксації курсу завжди обмежені". Він також перерахував низку факторів, які можуть сприяти ослабленню гривні.

    Так, Суслов повідомив про "досить великий дефіцит платіжного балансу, конкретно - рахунку поточних операцій, більше 1,5 мільярдів доларів".

    "Ще один мінус - МВФ не надав Україні чергових траншів", - продовжив він. "Є і зовнішні чинники - Федеральна резервна система, яка управляє доларом, заявляє про готовність посилення монетарної політики. Якщо це так, то долар може стати більш дефіцитним і його курс щодо гривні повинен буде підвищитися", - додав економіст.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індексувати пенсії в Україні будуть по-новому

    Разом з тим він звернув увагу на найважливіший фактор, що позитивним чином впливає на стан гривні, який важко оцінити. Це валютні надходження від громадян України, що працюють за кордоном. "У нас йде масований від'їзд людей за кордон - мільйони людей вже стали трудовими мігрантами. Наша статистика не може врахувати той потік валюти, який йде від них. Дуже часто ця валюта не переводиться офіційно через банки - її просто передають. Є мільярди доларів, які, швидше за все, не враховані. І цей приплив позитивним чином впливає на курс", - сказав Суслов.

    "Хоча, сам факт масового виїзду людей не просто підриває економіку України - він її знищує. В Україні дедалі складніше з кваліфікованими працівниками. Крім того, одночасно з виїздом людей у нас зменшуються пенсійні відрахування і починається криза бюджету", - додав він.

    Відповідаючи на запитання, які тенденції можуть спостерігатися на валютному ринку України восени поточного року, економіст нагадав про тенденції, які спостерігаються протягом декількох років. "Щорічно так бувало, що у нас, починаючи з кінця серпня - початку вересня і пізніше відбувається девальвація валюти, тому що попит на валюту зростає через необхідність покупки енергоносіїв, закінчується сезон відпусток, починається діловий сезон, потреба у валюті зазвичай зростає".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми