Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ відреагував на "гривневого китайця"

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: НБУ

    У Банкнотно-монетному Дворі Нацбанку України не фіксувалося крадіжок виробленої продукції і не проводиться службового розслідування з цього приводу, повідомили в прес-службі НБУ.

    4788_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Підозри щодо цього виникли після появи в російських ЗМІ інформації про затримання в аеропорту Новосибірська 39-річного громадянина Китаю (що прямував на рейс в Шанхай) з 920 аркушами нерозрізаних гривневих купюр номіналом 5, 10 і 20 грн. на загальну суму 819 тис. грн. Прикордонники повідомили, що провели експертизу, і підтвердили справжність наших грошей. Ймовірно, нею займалися місцеві експерти, оскільки в Нацбанку України запевняють, що ніяких експертиз не проводили.

    Проте, китайського мандрівника все-таки затримали. Місцеві правоохоронці поставили собі за мету з’ясувати, навіщо йому стільки нерозрізаної гривні. А також провести розслідування на предмет іншого його багажу – одночасно з гривнею азіат віз 4,6 тис. молдавських лей, які російські експерти визнали підробленими. До речі, це і стало причиною затримання – провезення фальшивок.

    В українському центробанку пояснили, що можуть розгорнути розслідування про походження великої партії гривні в аркушах, лише якщо виникнуть підозри в їх розкраданні. І для початку їм потрібно отримати від російських або українських служб детальний запит щодо цього, із зазначенням номерів і серій купюр.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держбюжет 2018: курс гривні, соцстандарти, інфляція

    «Однак на поточний момент НБУ не отримають від митних/правоохоронних органів України або інших країн запитів щодо озвучених у ЗМІ відомостей», – зазначили в прес-службі Нацбанку України.

    У регулятора помітили, що 920 аркушів – велика партія гривні. Однак китаєць міг збирати цю колекцію довгі роки, причому збирати в аркушах. Виявляється, українську валюту можна було придбати в такій формі як сувенір. Раніше аркушева гривня продавалася теруправліннями НБУ, найчастіше дрібними номіналами і з невеликою націнкою до номіналу. Зазвичай люди купували її на подарунки. Хоча це були справжні гроші, які після розрізання могли служити засобом платежу.

    Підозри про розкрадання з Банкнотно-монетного Двору НБУ можуть виникнути лише якщо з’ясується, що номери справжніх гривневих банкнот йдуть підряд. У цьому випадку буде підніматися інформація про виробництво відповідних партій готівки і її відвантаження виробником.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми