Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк закликав сильно не вірити у долар по 30 гривень

 • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Використаний для розрахунків бюджету-2018 курс долара є технічним і не повинен сприйматися як прогноз.

  4294_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Роз’яснення щодо цього розміщене на сторінці Національного банку України у Facebook.

  “Обмінний курс державного бюджету — це лише технічний показник, призначений для перерахунку показників доходів та видатків, виражених в іноземній валюті, у гривню. Той показник курсу, який уряд закладає в держбюджет, розраховується Міністерством економічного розвитку і торгівлі, а не Національним банком”, – заявив заступник директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.

  Він також підкреслив, що НБУ спеціально утримується від будь-яких заяв щодо прогнозу обмінного курсу, оскільки це може створити хибне враження, ніби Національний банк має курсові цілі.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким буде реальний курс долара у 2018 році

  “У НБУ відсутні будь-які цілі щодо підтримки обмінного курсу на певному рівні чи в певному діапазоні. В Україні діє режим плаваючого курсоутворення, тобто курс формується під дією ринкових сил. НБУ спеціально утримується від будь-яких заяв щодо прогнозу обмінного курсу, оскільки це може створити хибне враження, ніби Національний банк має курсові цілі”, – заявив Лепушинський.

  У Мінфіні, у свою чергу, заявляють, що в проект державного бюджету на 2018 рік закладається курс 30,1 грн за долар для того, аби бути впевненими, що уряд профінансує усі взяті на себе зобов’язання. Однак у Мінфіні вважають дуже високою ймовірність того, що курс буде нижчим.

  В Україні запроваджено плаваючий обмінний курс гривні, який визначається не регулятивно, а на валютному ринку. В Національному банку неодноразово наголошували, що не будуть спрямовувати свою монетарну політику на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми