Нещодавно президент Петро Порошенко підписав закон, який повинен знизити витрати на обслуговування держборгу. Редакція підняла останні дані щодо розмірів зовнішнього боргу країни і розібралися, скільки Україні потрібно буде заплатити зовнішнім кредиторам у наступні кілька років.
В цілому за останні три роки прямий зовнішній борг України зріс більш ніж на 20% порівняно з початком 2014 року і зараз становить $45,7 мільярда, в той час як валовий зовнішній борг країни зараз складає $113,6 мільярда.
При цьому валовий зовнішній борг – це взагалі сукупність абсолютно всіх боргів українських підприємств і громадян перед іноземними позичальниками, сюди включаються також і прямий державний і гарантований борги. Для порівняння, в США на початку вересня держборг перевалив за позначку в 20 трильйонів доларів (приблизно в 437 разів більше від українського) – і це не загальний зовнішній борг, а саме державний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсії за віком: стало відомо, які суми і кому будуть нараховані
Найбільший обсяг виплат за держборгом поки що був зафіксований в 2015 році, коли Україна виплатила майже 15 мільярдів доларів за зовнішніми позиками, а в 2014 році обсяг виплат склав 4,4 мільярда.
При цьому в 2016 році наша країна виплатила значно менше – близько 0,4 мільярда доларів, в поточному році виплати вже склали 0,2 мільярда, а погасити до кінця року нам належить ще $1,1 мільярда. У 2018 році ця сума збільшиться до $2 мільярдів, а в 2019 і 2020 роках Україні потрібно буде платити іноземним кредиторам приблизно по 5 мільярдів доларів щорічно.