Бюджет на 2018 рік можна назвати двома літерами "Б-Б" - блага і борги.
Про це сказав економіст Андрій Новак.
"Блага високопосадовці запланували для себе. Витрати на утримання Адміністрації президента збільшили на 35%, Верховної Ради — 40%, Кабінет міністрів — 2,5 рази. Для порівняння, мінімальну зарплату збільшили на 15% - із 3200 до 3723 гривні. Натомість державний борг запланували збільшити ще на 231 мільярд гривень, що досягне рекордних 85% ВВП країни. Всі підвищення, які так голосно анонсуються, робляться із збільшення боргу. При цьому девальвацію гривні уряд запланував на 15% - із 26 до більше ніж 30 за долар на кінець наступного року. Це означає, що інфляція у 7% не втримається ніяк. Іншими словами знецінюються як мінімум на 15% доходи всіх українців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсії за віком: стало відомо, які суми і кому будуть нараховані
Бюджет треба будувати на стабільності гривні. Для цього є всі умови і можливості. Маємо збалансовану зовнішню торгівлю, плюсовий зведений платіжний баланс, Україна регулярно отримує масштабну зовнішню валютну допомогу. Гривню можна зміцнити до 25 за долар.
Крім того у проекті бюджету немає ніякої децентралізації. Мали би передати на місця більше фінансів. Натомість як і цьогоріч 80% податків спрямовуються напряму у центральній бюджет країни і лише 20% залишається всім місцевим бюджет. Тому бюджет гіперцентралізований, а уряд Гройсмана нічим не відрізняється від попередніх. Як результат - по всій країні на місцях скорочуються заклади освіти, науки, культури, спорту, медицини. Повноваженнями наділили, а фінансів не дали", - сказав економіст.