Поки у всьому світі криптовалюта набирає обертів, у нас нарешті визначилися з її статусом. Нацбанк України по суті не визнав біткойни валютою.
Що це означає для українських власників криптовалюти.
Якщо в 2009 році за один долар США давали 1,3 біткойна, то вже сьогодні курс зріс до 3,5 тис. доларів за один біткойн. “Видобувають” або “майнять” (від англ. “to mine” – видобувати) криптовалюту прості користувачі інтернету. Вони встановлюють спецпрограми на свій комп’ютер (має бути досить потужним), яка реєструє транзакції з біткойнами з усього світу, створюючи особливу базу даних – блокчейн. Запис всіх операцій в блокчейн називається “майнінгом” – саме за нього користувачі і винагороджуються біткойнами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо дату перерахунку субсидій в Україні
Нацбанк остаточно визначив статус біткойна в Україні, не визнавши його ні валютою, ні платіжним засобом. Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій.
Таку ж позицію зайняв і голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв. “Тут немає ніякого інформаційного супроводу і ніякого захисту прав інвесторів”, – підкреслив він.
Експерти зазначають, що заява Нацбанку означає, що біткойни визнані активами (те, що приносить дохід), а тому таке рішення матиме наслідки для майнерів і власників цієї криптовалюти.
“Власники біткойнів, як і їх добувачі, тепер повинні будуть платити податки з отриманих доходів від торгівлі криптовалютою – 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору”, – розповів керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман.
Також фінансист додав, що біткойни тепер поза компетенцією НБУ: “Біткойни не визнано грошима, а тому Нацбанк не буде їх контролювати. Це питання тепер повинна буде регулювати податкова”.
Офіційно в ДФС введення податку на біткойни поки не коментують, але в довідковій відомства нам заявили, що біткойнами не можна розплачуватися як фіз-, так і юрособам. Нагадаємо, що раніше в Нацбанку заявили, що сам “майнінг” не порушує закон.