Число мільйонерів у світі зросло майже на 8 відсотків до рекордних 16,5 мільйона осіб із загальним капіталом в 63,5 трильйона доларів.
Про це йдеться в доповіді глобальної консалтингової фірми Capgemini.
Багатство людей з високим рівнем власного капіталу, які Capgemini визначає як активи в розмірі понад 1 млн доларів, зросло на 8,2% у 2016 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці стали багатшими: за рік зросла зарплата - Держстат
До 2025 року мільйонери світу можуть володіти багатством на суму вище 100 трильйонів доларів, говориться в доповіді.
Зазначається, що минулого року близько 1,15 мільйона осіб стали мільйонерами. На першому місці за кількістю мільйонерів стоять США, на другому – Японія, на третьому – Німеччина, де проживає 1,28 млн приватних інвесторів, дохід кожного з яких становить понад 1 млн доларів.
У Китаї у 2016 році налічувалося 1,13 млн доларових мільйонерів.
Згідно зі звітом Capgemini, 31,1% всіх грошей доларових мільйонерів по всьому світу вкладено в акції, 27,3% знаходяться в готівковому обороті.
Альтернативні інвестиції, такі як хедж-фонди, деривативи і товари скоротились до 9,7% з 15,7%.
У звіті детально не пояснюють причини перерозподілу, але посилення світового зростання, а також висока ліквідність після багатьох років безпрецедентних стимулюючих політик світових центральних банків підштовхнули фондові ринки по всьому світу до рекордних темпів.
З іншого боку, інвестори стурбовані геополітичними ризиками, де зростає напруженість між Сполученими Штатами та Північною Кореєю.