Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки зароблятимуть українці у 2018 році

 • Джерело: politeka.net.  → Ключові теги: суспільство, доходи

  Проект бюджету України на наступний рік передбачає ще більше знецінення гривні.

  6007_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

  «На скільки девальвує гривня — приблизно на такий самий відсоток девальвують наші з вами гривневі доходи. У проекті бюджету на наступний рік уряд заклав ще більшу девальвацію — курс 31. Відносно того періоду, коли цей бюджет подавався, це девальвація ще на 15%. Це означає, що ще на 15% мінімум знецінюються наші з вами доходи», — зазначив економіст.

  У зв’язку з цим, за словами Новака, розмови про «підвищення мінімалки» не будуть мати жодного ефекту. «Може вийти так, що за мінімальну зарплату 3723, що закладається на наступний рік, можна буде купити менше, ніж сьогодні за 3200», — підкреслив експерт.

  На запитання: “Навіщо потрібна ця штучна девальвація?” – експерт відповів: “Я так розумію, що нинішній уряд йде протоптаною стежкою попереднього уряду, коли за рахунок девальвації легко вбити відразу двох зайців. По-перше, йде поповнення як центрального, так і місцевого бюджетів через інфляційний ефект, що іде за девальвацією. По-друге, а може для них це перше, задовольняються апетити наших знаменитих великих експортерів. Вони — головні фінансово-промислові групи, вони ж — політичні групи. Ось для них і проводиться ця девальвація гривні. Тому що для експортерів чим дорожча іноземна валюта, тим краще.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ і ФГВФО погодили ліквідацію ще одного банку

  “Наведу приклад, три з половиною роки тому, коли курс долара був ще вісім, продав якийсь експортер металу, наприклад, продукції на мільярд доларів на рік. Або зерна, або хімічних речовин. Три з половиною роки тому він отримав би за це 8 млрд грн. Зараз продав той самий обсяг продукції, на той же мільярд доларів, і вже має майже 27 млрд грн. А витрати у нього всі в основному гривневі. Це, насамперед, зарплата, ну і видобуток тих ресурсів, які видобуваються на території України. Тому це дуже вигідно і легко для експортерів і уряду, тому що інфляційний ефект наповнює бюджет. Але дуже важка дорога для нас — громадян України всіх українських підприємств, які не є експортерами. А таких є більшість — майже весь малий і середній бізнес. Але для чинного уряду, як і для попереднього, інтереси громадян та підприємств-неекспортерів не важливі”, – зазначив Новак.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми