Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українцям буде важче приховати свої доходи

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: доходи, суспільство

  Згідно з новими правилами Національного банку всі банки України вимушені змінити підходи до вивчення фінансової діяльності клієнтів і тепер будуть більш ретельно перевіряти походження коштів.

  7566_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Так, наприклад, якщо раніше банки аналізували і звітували щодо ризикових операцій щоквартально, то тепер вони змушені аналізувати ризик клієнтів щодня.

  "Тепер для відкриття депозиту в банківській установі на значну суму українцям треба довести, що ці кошти вони заробили легально. Те ж стосується будь-яких придбань на значні суми, які проходять через банки. Наприклад, купівля нерухомості або дорогої машини. Раніше вимоги фінмоніторингу - Державної служби фінансового моніторингу - були формальністю. Особливо коли мова йшла про операції рядових клієнтів банків. Останні нововведення регулятора змінили ситуацію", - йдеться в статті.

  Згідно з постановою НБУ банк з урахуванням ризик-орієнтованих підходів повинен здійснити документально підтверджену перевірку джерел походження коштів (активів) клієнта на підставі офіційних документів, належним чином завірених їх копій чи інших джерел, якщо така інформація є публічною.

  Простими словами, якщо громадянин іде в банк проводити операцію на суму понад 150 тисяч грн і раніше не був частим гостем цієї фінансової установи, його можуть попросити надати низку документів:

  1. Копія декларації про майновий стан і доходи, тобто податкова декларація з відміткою контрольного органу про її отримання (для резидентів).

  2. Копія декларації про майно, доходи, витрати і фінансові зобов'язання особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування, з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, формується і ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Приватбанку" з'явився потенційний іменитий покупець

  3. Для нерезидентів України таким документом може бути копія податкової декларації про доходи з відміткою контрольного органу іноземної держави про отримання.

  4. Інші документи, що підтверджують джерела походження власних коштів і активів фізичних осіб: зарплата, дохід, отриманий за реалізацію продукції, надані послуги, продаж майна, отримання спадщини, отримання страхової суми за договором страхування, виграш у лотерею, придбання права на скарб.

  Давність документів не має значення.

  Тобто, якщо клієнт вісім років тому продав квартиру за 2 млн грн, то це може бути поясненням, звідки у нього депозит на 1 млн грн. Якщо чотири роки тому у клієнта була зарплата 30 тис. грн на місяць, а зараз він тимчасово безробітний, логічно, що клієнт може дозволити собі проведення операції на 180 тис. грн.

  За словами банкірів, зміни можуть торкнутися не тільки нових клієнтів банку, але і старих, які тримають значні суми на депозитах. Розривати депозити банки не будуть, проте в разі пролонгації й укладення нового договору в банку можуть виникнути питання.

  Деякі опитані ЕП банкіри висловили думку, ще це може привести до перерозподілу ресурсної бази, адже в системі багато депозитів, походження яких клієнти навряд чи зможуть пояснити. Особливо це стосується політиків і чиновників.

  Зрештою, учасники ринку припускають, що багатьох обійдуть нові вимоги.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми