Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українцям буде важче приховати свої доходи

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: доходи, суспільство

  Згідно з новими правилами Національного банку всі банки України вимушені змінити підходи до вивчення фінансової діяльності клієнтів і тепер будуть більш ретельно перевіряти походження коштів.

  7566_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Так, наприклад, якщо раніше банки аналізували і звітували щодо ризикових операцій щоквартально, то тепер вони змушені аналізувати ризик клієнтів щодня.

  "Тепер для відкриття депозиту в банківській установі на значну суму українцям треба довести, що ці кошти вони заробили легально. Те ж стосується будь-яких придбань на значні суми, які проходять через банки. Наприклад, купівля нерухомості або дорогої машини. Раніше вимоги фінмоніторингу - Державної служби фінансового моніторингу - були формальністю. Особливо коли мова йшла про операції рядових клієнтів банків. Останні нововведення регулятора змінили ситуацію", - йдеться в статті.

  Згідно з постановою НБУ банк з урахуванням ризик-орієнтованих підходів повинен здійснити документально підтверджену перевірку джерел походження коштів (активів) клієнта на підставі офіційних документів, належним чином завірених їх копій чи інших джерел, якщо така інформація є публічною.

  Простими словами, якщо громадянин іде в банк проводити операцію на суму понад 150 тисяч грн і раніше не був частим гостем цієї фінансової установи, його можуть попросити надати низку документів:

  1. Копія декларації про майновий стан і доходи, тобто податкова декларація з відміткою контрольного органу про її отримання (для резидентів).

  2. Копія декларації про майно, доходи, витрати і фінансові зобов'язання особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування, з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, формується і ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Приватбанку" з'явився потенційний іменитий покупець

  3. Для нерезидентів України таким документом може бути копія податкової декларації про доходи з відміткою контрольного органу іноземної держави про отримання.

  4. Інші документи, що підтверджують джерела походження власних коштів і активів фізичних осіб: зарплата, дохід, отриманий за реалізацію продукції, надані послуги, продаж майна, отримання спадщини, отримання страхової суми за договором страхування, виграш у лотерею, придбання права на скарб.

  Давність документів не має значення.

  Тобто, якщо клієнт вісім років тому продав квартиру за 2 млн грн, то це може бути поясненням, звідки у нього депозит на 1 млн грн. Якщо чотири роки тому у клієнта була зарплата 30 тис. грн на місяць, а зараз він тимчасово безробітний, логічно, що клієнт може дозволити собі проведення операції на 180 тис. грн.

  За словами банкірів, зміни можуть торкнутися не тільки нових клієнтів банку, але і старих, які тримають значні суми на депозитах. Розривати депозити банки не будуть, проте в разі пролонгації й укладення нового договору в банку можуть виникнути питання.

  Деякі опитані ЕП банкіри висловили думку, ще це може привести до перерозподілу ресурсної бази, адже в системі багато депозитів, походження яких клієнти навряд чи зможуть пояснити. Особливо це стосується політиків і чиновників.

  Зрештою, учасники ринку припускають, що багатьох обійдуть нові вимоги.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми