Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти закликають змінити модель української економіки

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

  Нашій країні потрібна повага до приватної власності і зміна моделі економіки.

  3759_82_main_new_1507469195.jpg (47.52 Kb)


  Перспективи агробізнесу та виставка роботів – наприкінці минулого тижня в столиці відбувся Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ), що зібрав рекордну кількість учасників – майже сорок компаній і три десятки ЗМІ. На захід вже четвертий рік поспіль приїжджають відомі у всьому світі економісти, бізнесмени і політики. Що обговорювали експерти.

  Серед розглянутих тем домінували виклики майбутнього: глобальні питання економіки, розвиток бізнесу в Україні, виховання нового ділового покоління в країні, підвищення інвестиційної привабливості та створення інноваційного середовища.

  Міністр юстиції Павло Петренко, наприклад, нагадав присутнім, що парламент вже ухвалив закон про електронні послуги, який найближчим часом дозволить українцям підтверджувати особистість через такі технології, як BankID і MobileID.

  "В Україні, що була однією з найбюрократичніших і найповільніших країн з точки зору державних сервісів, три роки тому їх використання було фантастикою. Зараз це та реальність, яка дозволить через смартфон кожному отримати послуги, що надаються державою", – говорить Петренко.

  Важливість розвитку нових розробок підкреслювала і виставка сучасних технологій. Поки спікери, яких набралося більше сотні, обговорювали перспективи українського агробізнесу і цифрового світу, роботизована рука без зупинки складала піраміду з дерев'яних кубиків, а учасники форуму могли в реальному часі спостерігати за роботою декількох 3D-принтерів або вивчати найпередовіші зразки безпілотників.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Приватбанку" з'явився потенційний іменитий покупець

  Представник ЄБРР Франсіс Маліж підкреслив, що наша країна в багатьох світових рейтингах займає все вищі позиції. "В цілому ситуація поліпшується, і Україна - це держава, де інвестор говорить і його слухають", – зізнався він. Однак, за його словами, є моменти, за якими ми втрачаємо позиції. Наприклад, за останні три роки інвесторам стало складніше отримати дозвіл на будівництво. Крім того, погіршився захист права власності.

  "Такі форуми для нашої країни – величезний плюс, – зазначив голова опозиційного уряду Борис Колесніков. – У інвесторів є можливість прямого діалогу з владою, і це вже крок вперед. Але щоб були відкриті двері для світових інвестицій, потрібні дві головні речі – верховенство права і безумовна, беззастережна повага до приватної власності. Від кіоску до заводу і навпаки. Зараз в країні в стосунках влади і бізнесу – "закон джунглів", де є бізнес і є хижаки". Він також додав, що якщо буде виконано все, про що говорилося на форумі, то нашу країну чекає інвестиційний бум.

  При цьому, на думку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, у України ледь не найвищий шанс на континенті стати по-справжньому великою, економічно розвиненою і стабільною країною. "Але у нас ще багато сфер, які потребують модернізації, починаючи з національного законодавства, закінчуючи впровадженням нових інноваційних рішень і зміною моделі економіки в цілому. Торік тут, на форумі, звучала фраза, що нам потрібно перестати бути лісопилкою і піти від статусу країни сировинного типу. Це не простий шлях. Але, з іншого боку, вже півтора року у нас є економічне зростання, і ми плануємо, що 2018-го воно триватиме на рівні 3%", – заявив Гройсман.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми