Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У США різко впав долар: чого чекати українцям

 • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: фінанси

  Американські фінансисти очікують дефіциту валюти і її подорожчання.

  9668_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Другий тиждень жовтня почався на міжбанку з різкого здешевлення долара: 9 жовтень безготівковий курс впав відразу на 15 коп., І досяг 26,47-26,50 грн / дол., повідомив заступник начальника казначейства VTB Bank Ігор Гах.

  Для імпортерів торги стали самими смирними в жовтні і навіть за всю осінь. Долара не просто вистачало на всіх, його навіть було більше ніж достатньо - Національному банку довелося викуповувати надлишок.

  Як зазначає заступник голови департаменту казначейства і міжнародного бізнесу Банку «Південний» Олег Ропяк, ринок стартував зі значень 26,65-26,70 грн / дол. Потім курс став падати спочатку до 26,61-26,63 грн / дол., А потім - 26,45-26,47 грн / дол. На цих значеннях на ринку з'явився регулятор із запитом кращого курсу серед маркетмейкеров, викупивши 16 млн дол. В середньому по 26,4947 грн. / дол.

  Валютних покупців на міжбанку було мало, і не тому що долар більше нікому не потрібен. А через вихідний день у США (там відзначаються День Колумба) і непрацюючих американських банків: компанії не могли сьогодні зробити платежі в американській валюті, тому укладали угоди або на умовах tom (з умовою поставки завтра), або ж через євро.

  Обсяг доларових торгів скоротився з п'ятничних 414,92 млн дол. До 273,78 млн дол. Експортери продавали виручку, що надійшла на рахунки в минулу п'ятницю, 6 жовтня, і ще на минулому тижні зробили все, щоб в цей день від західних партнерів прийшло трохи менше валюти. Всі розуміли, що значного попиту на неї не буде через американського свята, а розпродавати долар за заниженим курсом - сумнівне задоволення.

  може дорожчати

  Курс долара повинен піти в зростання. 10 жовтня наш бізнес повинен продавати на міжбанку 50% від того, що надійшло на його рахунку 9-го числа. А це - нічого. І все з тієї ж причини - через непрацюючі 9 жовтня американських банків.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ готовий надати Україні транш за двох умов

  У вівторок, 10 жовтня, бізнес буде продавати необов'язкову до реалізації частина валютної виручки - другі 50%. Ті, що накопичили на рахунках і притримували для вигідних угод. Ще валютні продажу можуть послідувати від Нацбанку: він цілком може продати придбані в понеділок, 9 жовтня, 16 млн дол. І заробити на курсовій різниці.

  Як розповів директор казначейства Банку «Кредит Дніпро» Олег Курінний, 10 жовтня торги активізуються, але участь регулятора очікується лише в разі серйозних дисбалансів між попитом і пропозицією.

  «На користь стабільності курсу свідчать такі передумови: мінімізація фактора закупівлі валюти« дочками »іноземних компаній для репатріації дивідендів, збільшення пропозиції через відсутність мотивів для притримування валютної виручки експортерами, скорочення розриву між готівковим і безготівковим курсами. НБУ на вівторок заклав дуже широкий курсовий коридор для коливань - 26,50-26,70 грн / дол. », - додав він.

  Колеги Курінного допускають практично будь-який сценарій.

  «Якщо 10 жовтня ціна не відскочить від 26,50 грн / дол. вгору, то відкриється дорога до 26-26,20 грн / $, куди ми можемо прийти дуже швидко », - вважає Олег Ропяк.

  А Ігор Гах дав найзваженіший прогноз на старт ринку 10 жовтня: 26,48-26,58 грн / дол.

  готівка впала

  Відразу на 15 копійок знизилися в понеділок мінімальні ціни на готівковий долар. Мінімальний курс продажу на легальному ринку досяг 26,75-26,79 грн / дол.

  При цьому більшість пропозицій українських банків вмістилося в зоні 26,90-27,05 грн / дол .: Укргазбанк, ПУМБ, УкрСиббанк, ПриватБанк, ОТП Банк, Укрсоцбанк, ТАСкомбанк, Альфа-Банк, Промінвестбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк.
  Максимальна ціна продажу долара людям досягала 27,20-27,30 грн / дол., Але її виставляли лише одиниці.

  При цьому сильно просіла ціна викупу долара у населення - до 26,45-26,85 грн / дол.

  І за схожим розвитку подій рухалися цінники чорного готівкового ринку. Тут Понеділок починається в рамках 26,91-27,07 грн / дол. після чого ціна долара просіла до 26,91-26,99 грн / дол., а пізніше і до 26,87-26,93 грн / дол., і лише до вечора трохи зросла - до 26,88-26,95 грн / дол.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Facebook вирішив змінити формат стрічки новин Facebook вирішив змінити формат стрічки новин
Після тестування нового формату новинної стрічки Explore (Цікаве), компанія прийняла рішення про її запуск для всіх користувачів.
Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт
Можна скільки завгодно сміятися над вірою в те, що ШІ коли-небудь стане настільки могутнім, що люди почнуть йому поклонятися, але експерти, з якими по...
Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти
Однак серед заборонених сайтів значне зростання у вересні показує Yandex.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми