Фінанси. Гроші. Валюта, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Ріст цін перевершує всі прогнози

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: інфляція, ціни

  Продукти порівняно з минулим роком подорожчали вже майже на 20%

  5554_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Темпи інфляції у вересні 2017 року Україна значно перевищили прогнози економістів. Таку думку висловила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

  "Показник інфляції у вересні виявився набагато вище нашої оцінки і консенсус-прогнозу агентства Bloomberg – обидва на рівні +1,1% місяць до місяця (м/м) і +15,4% рік до року (р/р)", – зазначила Бєлан.

  За її словами, причиною ситуації став несподіваний стрибок цін на яйця (+31% м/м і +37% р/р), а також триваюче швидке подорожчання м'яса (+3,4% м/м і +30% р/р).

  "Стрибок цін на яйця був, ймовірно, спровокований сезонним скороченням обсягів виробництва у вересні, а також збільшенням експорту яєць на 70% р/р. Стрімкому приросту цін на м'ясні продукти сприяли високі світові ціни, відновлення внутрішнього споживчого попиту, зростання витрат на виробництво, а також скорочення поголів'я свиней внаслідок епідемії африканської чуми", – пояснила Бєлан.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ готовий надати Україні транш за двох умов

  Крім того, за словами аналітика, зниження врожаю фруктів і деяких овочів через несприятливу погоду навесні продовжує негативно впливати на ціни.

  "Сезонне падіння цін на фрукти та овочі у вересні було помірним (-0,3% і -3,4% м/м відповідно), що призвело до суттєвого подорожчання цих продуктів харчування в річному вираженні. Таким чином, ціни на продукти харчування зросли на 2% м/м і на 19% р/р. На додаток, зростання цін на алкогольні і тютюнові вироби досяг +26% р/р за рахунок підвищення акцизних ставок, що також сприяло високому рівню інфляції в річному вимірі", – уточнила Бєлан.

  Ці негативні фактори, як зазначає експерт, повністю компенсували очікуване уповільнення зростання тарифів на послуги ЖКГ до +23% р/р у вересні порівняно з +27% в серпні, що виникло на тлі зростаючої бази порівняння.

  При цьому аналітики очікують, що річна інфляція почне сповільнюватися найближчими місяцями, переважно через зростання бази порівняння в сегменті житлово-комунальних послуг, пов'язана з підвищенням цін на опалення в жовтні минулого року.

  "Тим не менш, швидше, ніж очікувалося, зростання цін на продукти харчування з початку року, а також атверджене підвищення пенсійних виплат з жовтня і ймовірне прискорення бюджетних витрат ближче до кінця року створюють ризики для нашого прогнозу інфляції на кінець 2017 року на рівні +10,5% р/р", – вважає Бєлан.

  Вона зазначає, що динаміка інфляції та її немонетарні причини також створюють складну ситуацію для НБУ, який повинен прийняти чергове рішення про облікову ставку 26 жовтня.

  "З огляду на стабільну базову інфляцію, ми вважаємо, що цього разу Нацбанк не стане підвищувати облікову ставку, залишивши її на рівні 12,5% річних, але може бути змушений посилити монетарну політику до кінця року", – прогнозує Бєлан.

  Як відомо, у вересні НБУ вже допустив посилення монетарної політики через прискорення темпів зростання інфляції в Україні.

  Нагадаємо, підвищення споживчих цін у вересні становило 2% в місячному вимірі порівняно з невеликим зниженням на 0,1% в серпні, а зростання інфляції в річному вимірі прискорилося до 16,4% з 16,2% в серпні.

  Порівняно з груднем 2016, інфляція досягла 10,2%, вийшовши за межі встановленого Нацбанком України цільового діапазону в 8% +/-2 відсоткових пункти на поточний рік.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми