Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Співпраця влади та МВФ добігає кінця

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Для подальших траншів потрібні суд, приватизація і дві реформи.

  2635_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)


  В українському уряді заговорили про плани завершення вже сьомої програми співпраці з Міжнародний валютним фондом. Коли влада хоче поставити крапку в цьому питанні і чи встигнемо ми до того часу прийняти всі необхідні реформи.

  ТЕРМІНИ І ВИМОГИ. Днями міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що п'ятий транш від МВФ в розмірі $ 1,9 млрд країна очікує до кінця цього року, а до 2019-го влада планує успішно закінчити цьогорічну програму співпраці. Нагадаємо, що "Програма розширеного фінансування" стартувала в березні 2015 року і загальна сума допомоги повинна становити майже $ 17 млрд. На сьогоднішній день ми отримали тільки чотири транші на половину суми, а п'ятий (найбільший із запланованих) відкладався вже двічі – спочатку його перенесли на серпень, а пізніше – на кінець поточного року. Причиною стало зволікання з пенсійною реформою, яка була ключовою вимогою фонду. Зазначимо, що за планом, який був прописаний в останньому меморандумі про співпрацю, крім відкладеного траншу цього року ми повинні були отримати ще два – по $ 1,28 млрд кожен. На 2018 рік заплановано чотири – в лютому, травні, серпні та листопаді (кожен по $ 955 млн).

  Однак, щоб отримати від Фонду всі обіцяні гроші, потрібні ще кілька ключових рішень. У понеділок заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що серед основних вимог – створення Антикорупційного суду і приватизація. У підвішеному стані залишаються земельна і медична реформи. Крім цього, в меморандумі закладені ще кілька пунктів. Наприклад, НАБУ має отримати технічні можливості проводити прослуховування підозрюваних.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з цінами на бензин з нового року

  ШАНСИ. На думку політичного експерта МЦПД Ігоря Петренка, вкластися в терміни, заявлені Данилюком, буде складно, з огляду на розташування сил в парламенті і його внутрішні проблеми (брак голосів щодо багатьох важливих ініціатив та неузгодженість позицій).
  "Але тут важливий і політичний момент. Справа в тому, що багато цих реформ і змін несуть загрозу втрати рейтингів і підтримки населення. По суті, вони є дуже непопулярними. Мені здається, це буде дуже серйозний стримуючий фактор, який навряд чи дозволить вкластися в терміни, про які говорить Данилюк", – вважає Петренко.

  За словами експерта, найскладнішою виявиться земельна реформа, яка має на увазі створення ринку сільськогосподарських земель. Нагадаємо, до кінця цього року діє мораторій на продаж землі.

  "Викличе суперечки і продовження пенсійної реформи – залишилося ж ручне управління пенссистеми, проти якого активно виступали в МВФ. Більшість порушених питань викликатимуть суперечки", – додав експерт.

  У свою чергу, політолог Сергій Таран зазначає, що в українського уряду явно простежується бажання виконати всі положення меморандуму і сам цей факт – дуже важлива частина співробітництва з фондом.

  "До того ж, ми досить давно співпрацюємо з МВФ. І не виконуй ми свої зобов'язання, вони давно б припинили з нами контакти. В цьому питанні я бачу певний оптимізм. З іншого боку, для МВФ проведення якихось реформ – не головне завдання. Для них найголовніше, щоб у країни в бюджеті дебет сходився з кредитом і країна жила за коштами", – підсумував Таран. І додав, що якщо цього вдасться досягти, то у України є шанси вкластися в терміни, заявлені Данилюком.

  "Завершення програми МВФ може викликати труднощі"

  Аналітик ForexClub Андрій Шевчишин нагадує, що отримані від фонду кошти поповнюють золотовалютні запаси НБУ, а також йдуть на погашення зовнішніх позик.

  "Але тут питання ж не тільки в грошах – програма співпраці з МВФ є одним із важливих складових фінансової стабільності країни. Крім того, сам факт такої співпраці – зелене світло для інвесторів, які розуміють, що фонд не тільки дає гроші, а й ретельно стежить за ними", – говорить Шевчишин.

  А директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що така сміливість українського уряду пов'язана з тим, що ми у вересні розмістили $ 3 млрд в єврооблігації на 15 років. При цьому він зазначає, що закінчення програми співпраці з МВФ не викличе найближчим часом якихось катаклізмів в нашій економіці. Але проблеми можуть виникнути в майбутньому, коли доведеться віддавати кредити.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми