Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Співпраця влади та МВФ добігає кінця

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: МВФ

    Для подальших траншів потрібні суд, приватизація і дві реформи.

    2635_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    В українському уряді заговорили про плани завершення вже сьомої програми співпраці з Міжнародний валютним фондом. Коли влада хоче поставити крапку в цьому питанні і чи встигнемо ми до того часу прийняти всі необхідні реформи.

    ТЕРМІНИ І ВИМОГИ. Днями міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що п'ятий транш від МВФ в розмірі $ 1,9 млрд країна очікує до кінця цього року, а до 2019-го влада планує успішно закінчити цьогорічну програму співпраці. Нагадаємо, що "Програма розширеного фінансування" стартувала в березні 2015 року і загальна сума допомоги повинна становити майже $ 17 млрд. На сьогоднішній день ми отримали тільки чотири транші на половину суми, а п'ятий (найбільший із запланованих) відкладався вже двічі – спочатку його перенесли на серпень, а пізніше – на кінець поточного року. Причиною стало зволікання з пенсійною реформою, яка була ключовою вимогою фонду. Зазначимо, що за планом, який був прописаний в останньому меморандумі про співпрацю, крім відкладеного траншу цього року ми повинні були отримати ще два – по $ 1,28 млрд кожен. На 2018 рік заплановано чотири – в лютому, травні, серпні та листопаді (кожен по $ 955 млн).

    Однак, щоб отримати від Фонду всі обіцяні гроші, потрібні ще кілька ключових рішень. У понеділок заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що серед основних вимог – створення Антикорупційного суду і приватизація. У підвішеному стані залишаються земельна і медична реформи. Крім цього, в меморандумі закладені ще кілька пунктів. Наприклад, НАБУ має отримати технічні можливості проводити прослуховування підозрюваних.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з цінами на бензин з нового року

    ШАНСИ. На думку політичного експерта МЦПД Ігоря Петренка, вкластися в терміни, заявлені Данилюком, буде складно, з огляду на розташування сил в парламенті і його внутрішні проблеми (брак голосів щодо багатьох важливих ініціатив та неузгодженість позицій).
    "Але тут важливий і політичний момент. Справа в тому, що багато цих реформ і змін несуть загрозу втрати рейтингів і підтримки населення. По суті, вони є дуже непопулярними. Мені здається, це буде дуже серйозний стримуючий фактор, який навряд чи дозволить вкластися в терміни, про які говорить Данилюк", – вважає Петренко.

    За словами експерта, найскладнішою виявиться земельна реформа, яка має на увазі створення ринку сільськогосподарських земель. Нагадаємо, до кінця цього року діє мораторій на продаж землі.

    "Викличе суперечки і продовження пенсійної реформи – залишилося ж ручне управління пенссистеми, проти якого активно виступали в МВФ. Більшість порушених питань викликатимуть суперечки", – додав експерт.

    У свою чергу, політолог Сергій Таран зазначає, що в українського уряду явно простежується бажання виконати всі положення меморандуму і сам цей факт – дуже важлива частина співробітництва з фондом.

    "До того ж, ми досить давно співпрацюємо з МВФ. І не виконуй ми свої зобов'язання, вони давно б припинили з нами контакти. В цьому питанні я бачу певний оптимізм. З іншого боку, для МВФ проведення якихось реформ – не головне завдання. Для них найголовніше, щоб у країни в бюджеті дебет сходився з кредитом і країна жила за коштами", – підсумував Таран. І додав, що якщо цього вдасться досягти, то у України є шанси вкластися в терміни, заявлені Данилюком.

    "Завершення програми МВФ може викликати труднощі"

    Аналітик ForexClub Андрій Шевчишин нагадує, що отримані від фонду кошти поповнюють золотовалютні запаси НБУ, а також йдуть на погашення зовнішніх позик.

    "Але тут питання ж не тільки в грошах – програма співпраці з МВФ є одним із важливих складових фінансової стабільності країни. Крім того, сам факт такої співпраці – зелене світло для інвесторів, які розуміють, що фонд не тільки дає гроші, а й ретельно стежить за ними", – говорить Шевчишин.

    А директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що така сміливість українського уряду пов'язана з тим, що ми у вересні розмістили $ 3 млрд в єврооблігації на 15 років. При цьому він зазначає, що закінчення програми співпраці з МВФ не викличе найближчим часом якихось катаклізмів в нашій економіці. Але проблеми можуть виникнути в майбутньому, коли доведеться віддавати кредити.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми