Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Якою буде світова економіка у найближчі роки

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

  Зростання світової економіки в 2017 році складе 3,6%, в 2018 році – 3,7%, випливає з макропрогнозу Міжнародного валютного фонду (МВФ). У порівнянні з квітневою доповіддю, очікування підвищені на 0,1 процентного пункту (п.п.). У Фонді зазначають, що відновлення світової економіки прискорюється – після того як в 2016 році його темпи були найслабшими з часу фінансової кризи (3,2%).

  4597_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Серед розвинених країн прогноз підвищений для Німеччини, Франції, Італії (в цілому по зоні євро – на 0,2 п.п, до 2,1% на 2017 рік і 1,9% – на 2018 рік), а також для Японії ( на 0,2 п.п., до 1,5% в 2017-му і на 0,1 пункту, до 0,7% в 2018 році).

  При цьому прогнози по США і Великобританії в порівнянні з квітнем скориговані в бік зниження. Для США прогноз становить 2,2% і 2,3%, для Великобританії – 1,7% і 1,5% відповідно.

  Серед країн, що розвиваються, підвищеной прогноз щодо Китаю (на 0,1 п. п., до 6,8% і 6,5% на 2017-й і 2018 роки). Цьому сприяло більш високе зростання в першій половині року (6,9% в річному вираженні), а також поліпшення зовнішньої кон’юнктури. Тепер у Фонді виходять з того, що влада країни менш активно дотримуватиметься політики реформ і продовжить стимулювання економіки для досягнення мети подвоєння ВВП в 2020 році в порівнянні з 2010-м.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з цінами на бензин з нового року

  Також переглянуто прогнози щодо Бразилії (на 0,4 п. п. д 0,7% в 2017-му і на 0,2 п. п. до 1,5% в 2018 році) і щодо Росії: на 0,4 п. п. до 1,8%, на наступний рік – на 0,2 п. п. до 1,6% ВВП. Прогнози МВФ щодо України залишилися незмінними.

  В основному підтримку світовому зростанню надає поліпшення зовнішньої кон’юнктури, а також відновлення у всіх великих розвинених економіках (2,2% проти 2%). Однак середньострокові перспективи залишаються не настільки оптимістичними на тлі низького зростання продуктивності в розвинених країнах, зазначають у фонді, додаючи, що існує і ризик збереження низьких темпів інфляції. Це пояснюється низьким зростанням зарплат, а також тим, що невелике прискорення інфляції, яке відзначали на початку року через зростання цін на нафту, вже вичерпано.

  Тривале збереження низьких ставок обмежує центробанки в можливості підтримувати економіки в період спаду, попереджають в МВФ. Так, в США в порівнянні з березнем довгострокові процентні ставки навіть знизилися (незважаючи на підвищення ставок ФРС в червні на 0,25 п.п.), тоді як реальний курс долара на тлі очікувань більш повільного посилення монетарної політики ослаб на 5%.

  Врешті, серед ризиків у фонді відзначають і відмову від жорсткого регулювання фінансової сфери, яку опрацьовує Мінфін США і яку було введено у відповідь на кризу 2008-2009 років.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Facebook вирішив змінити формат стрічки новин Facebook вирішив змінити формат стрічки новин
Після тестування нового формату новинної стрічки Explore (Цікаве), компанія прийняла рішення про її запуск для всіх користувачів.
Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт
Можна скільки завгодно сміятися над вірою в те, що ШІ коли-небудь стане настільки могутнім, що люди почнуть йому поклонятися, але експерти, з якими по...
Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти
Однак серед заборонених сайтів значне зростання у вересні показує Yandex.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми