Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Якою буде світова економіка у найближчі роки

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

  Зростання світової економіки в 2017 році складе 3,6%, в 2018 році – 3,7%, випливає з макропрогнозу Міжнародного валютного фонду (МВФ). У порівнянні з квітневою доповіддю, очікування підвищені на 0,1 процентного пункту (п.п.). У Фонді зазначають, що відновлення світової економіки прискорюється – після того як в 2016 році його темпи були найслабшими з часу фінансової кризи (3,2%).

  4597_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Серед розвинених країн прогноз підвищений для Німеччини, Франції, Італії (в цілому по зоні євро – на 0,2 п.п, до 2,1% на 2017 рік і 1,9% – на 2018 рік), а також для Японії ( на 0,2 п.п., до 1,5% в 2017-му і на 0,1 пункту, до 0,7% в 2018 році).

  При цьому прогнози по США і Великобританії в порівнянні з квітнем скориговані в бік зниження. Для США прогноз становить 2,2% і 2,3%, для Великобританії – 1,7% і 1,5% відповідно.

  Серед країн, що розвиваються, підвищеной прогноз щодо Китаю (на 0,1 п. п., до 6,8% і 6,5% на 2017-й і 2018 роки). Цьому сприяло більш високе зростання в першій половині року (6,9% в річному вираженні), а також поліпшення зовнішньої кон’юнктури. Тепер у Фонді виходять з того, що влада країни менш активно дотримуватиметься політики реформ і продовжить стимулювання економіки для досягнення мети подвоєння ВВП в 2020 році в порівнянні з 2010-м.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з цінами на бензин з нового року

  Також переглянуто прогнози щодо Бразилії (на 0,4 п. п. д 0,7% в 2017-му і на 0,2 п. п. до 1,5% в 2018 році) і щодо Росії: на 0,4 п. п. до 1,8%, на наступний рік – на 0,2 п. п. до 1,6% ВВП. Прогнози МВФ щодо України залишилися незмінними.

  В основному підтримку світовому зростанню надає поліпшення зовнішньої кон’юнктури, а також відновлення у всіх великих розвинених економіках (2,2% проти 2%). Однак середньострокові перспективи залишаються не настільки оптимістичними на тлі низького зростання продуктивності в розвинених країнах, зазначають у фонді, додаючи, що існує і ризик збереження низьких темпів інфляції. Це пояснюється низьким зростанням зарплат, а також тим, що невелике прискорення інфляції, яке відзначали на початку року через зростання цін на нафту, вже вичерпано.

  Тривале збереження низьких ставок обмежує центробанки в можливості підтримувати економіки в період спаду, попереджають в МВФ. Так, в США в порівнянні з березнем довгострокові процентні ставки навіть знизилися (незважаючи на підвищення ставок ФРС в червні на 0,25 п.п.), тоді як реальний курс долара на тлі очікувань більш повільного посилення монетарної політики ослаб на 5%.

  Врешті, серед ризиків у фонді відзначають і відмову від жорсткого регулювання фінансової сфери, яку опрацьовує Мінфін США і яку було введено у відповідь на кризу 2008-2009 років.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми