Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україну заполонили високоякісні фальшиві долари

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: НБУ, долари

    В Україну продовжують надходити підроблені доларові банкноти. Найулюбленіший номінал у фальшивомонетників – $100. Причому, вони активно розвиваються і винаходять все більш досконалі підробки. Кілька з них нещодавно виявив наш Нацбанк.

    0095_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Департамент грошового обігу НБУ повідомив про вилучення з грошового обігу нового варіанту поліграфічних підробок соток серії 2006А з імітацією інфрачервоного і магнітного захисту.

    Про це йдеться в телеграмі регулятора №50-0006/69781.

    Чиновники детально описали виявлені ними фальшивки, і рекомендували підопічним оперативно вжити заходів: по частині перенастроювання банкірам своїх автоматичних валютних детекторів, банкоматів (у деяких фінустанов залишилися апарати, що видають долар в VIP-відділеннях) і інструктажу касирів. Нові підробки зроблені так майстерно, що не всі апарати їх розпізнають.

    Основні ознаки підроблених банкнот:

    Папір в ультрафіолетових променях (УФП) флуоресціює блакитним кольором (в справжніх банкнот флуоресценція паперу відсутня).
    Локальний водяний знак у вигляді портрета Бенджаміна Франкліна імітований друком на зворотному боці банкноти фарбою білого кольору, в УФП видно у вигляді темного зображення (у справжніх банкнот зображення водяного знака сформоване внутрішньою структурою паперу).

    Захисна стрічка імітована друком на зворотному боці банкноти фарбою білого кольору, текст читається, флуоресценція відсутня, в УФП видно у вигляді темної смуги (у справжніх банкнот занурена в товщу паперу прозора полімерна стрічка із зображеннями в прямому і перевернутому вигляді «USA 100», флуоресціює рожевим кольором).

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дефіцит коштів для фінансування субсидій

    Захисні волокна червоного і синього кольорів не імітовані. В папері присутні видимі волокна світло-коричневого кольору.

    Використані подібні оригіналам поліграфічні способи друку – якість друку гірша, ніж на справжніх банкнотах.

    Зображення чорного кольору з лицьового боку і всі зображення зі зворотного боку виконані глибоким друком – фарба має рельєфність, яку можна відчути на дотик. Також серійний номер, буква і цифра банку, зображення печатки Казначейства (зеленого кольору) виконані високим друком.

    Оптично змінне зображення цифрового позначення номіналу “100” імітовано – зміна кольору з зеленого на темно-зелений не відповідає оригіналу (в справжніх банкнотах – з зеленого на темно-фіолетовий).

    Інфрачервоний захист імітовано – карта інфрачервоних зображень зі зворотного боку наближена до оригіналу.
    Магнітний захист імітовано – карта магнітних зображень наближена до оригіналу.

    Крім того, майже у всіх підроблених купюрах перші літери в серійних номерах не відповідають банкнотам серії року 2006А. У справжніх банкнотах серії 2006А перша буква серійного номера – «K».



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми