Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Бізнес надав колективний прогноз по економіці

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бізнес, гривня

    Національний банк зазначає, що очікування бізнесу щодо інфляції стабілізувалися на тлі подальшого зниження девальваційних очікувань.

    5164_narada.jpg (39.39 Kb)

    Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

    Очікування бізнесу щодо зростання споживчих цін стабілізувалися (на рівні 10% в наступні 12 місяців) на тлі подальшого зниження девальваційних очікувань.

    Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України в третьому кварталі 2017 року.

    Основним фактором впливу на зростання споживчих цін в Україні бізнес продовжує визнавати витрати на виробництво.

    При цьому респонденти відзначили посилення його ролі – 73,1% відповідей у ​​порівнянні з 70,5% в II кварталі 2017 року.

    Продовжують поліпшуватися очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг (баланс очікувань – 17,5% в порівнянні з 14,2% в II кварталі).

    Третій квартал поспіль керівники підприємств покращують очікування щодо пожвавлення ділової активності.

    Індекс ділової активності підвищився до 117,4% (у попередньому кварталі – 114,3%).

    Пожвавлення ділової активності очікують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім будівництва.

    Найбільш оптимістично налаштовані керівники підприємств переробної промисловості (127,1%), транспорту та зв’язку (122,9%), а також торгівлі (120,2%).

    Збереження стабільності на валютному ринку в III кварталі поточного року сприяло ослабленню девальваційних очікувань бізнесу.

    Очікуваний середній курс гривні зміцнювався другий квартал поспіль – до 28,46 UAH/USD (у II кварталі 2017 – 28,68 UAH/USD).

    При цьому, частка респондентів, які очікують, що курс гривні протягом наступних 12 місяців не перевищить 27,00 UAH/USD, зросла до 21,1% з 14,8% в II кварталі 2017 року.

    Частка підприємств, які планують брати банківські кредити, залишилася практично на рівні попереднього кварталу – 38,5% (у II кварталі 2017 – 38,2%).

    Водночас частка респондентів, які мають намір залучати фінансування в національній валюті, зменшилася до 81,5%.

    Найбільше налаштовані брати кредити в національній валюті керівники підприємств сільського господарства, торгівлі, енерго- і водопостачання.

    Опитування проводилося з 4 серпня по 4 вересня 2017.

    В опитуванні взяли участь 670 підприємств з 22 регіонів країни (без врахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

    Результати опитувань – це відображення лише думки респондентів-керівників підприємств України, а не оцінки Національного банку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми