Національний банк України має достатньо міжнародних резервів - $18,6 млрд, що є максимумом з початку 2014 року. Ці кошти можна буде залучити для пом'якшення значних коливань курсу гривні.
Про це розповів в. о. голови НБУ Яків Смолій.
"Сьогодні Нацбанк впливає на формування курсу тільки в тому випадку, коли є великі коливання, викликані тимчасовими факторами. А якщо коливання незначні, курс формується ринком самостійно", - сказав Смолій.
У вересні та на початку жовтня коливання курсу гривні були викликані сезонними факторами.
"У цей період припиняється експорт старого врожаю і ще не почався експорт нового. Але аграрії вже закуповують паливно-мастильні матеріали на майбутнє. Очікування, які анонсували влітку, що курс ростиме, спрацювали як психологічний фактор. На сьогодні немає підстав говорити, що гривня різко і суттєво девальвуватиме. Фундаментальні чинники для її курсу зараз сприятливі. Світові ціни на сталь високі. Скоро почне надходити валютна виручка від нового врожаю", - відзначив в. о. голови НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Накопичувальна пенсійна система: всі подробиці
Курс 30 грн за долар, закладений у бюджет, не варто брати за орієнтир.
"Якщо подивитися на реальну ситуацію сьогодні та порівняти її з прогнозами, закладеними в бюджеті на цей рік, вони явно не збудуться. Тому що реальний курс буде нижчим за прогнозований", - додав Яків Смолій.