Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Які область найбільш привабливі для інвестицій

  • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: інвестиції

    Вінницька, Львівська, Рівненська, Тернопільська і Закарпатська області очолили рейтинг регіонального індексу ділового клімату.

    2269_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Про це йдеться в матеріалах Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

    Рейтинг є частиною “Щорічної оцінки ділового клімату”, який ІЕД підготував в 2016 і 2017 роках. Рейтинг регіонального індексу ділового клімату для всіх областей України склали на основі опитування підприємців за 4 критеріями: якість ділового середовища, поточна бізнес активність, довготривала бізнес активність і оцінка основних 3 регуляторних процедур (реєстрації, податкового адміністрування, перевірок).

    Перше місце серед регіонів зайняла Вінницька область. Це єдина область України, де підприємці позитивно оцінили поточний стан ділового середовища. Також у Вінницькій області зафіксовані найвищі довгострокові очікування серед всіх регіонів України.

    У топ-5 також увійшли 4 області Західної України: (2 місце) Львівська та (3) Рівненська з високими довгостроковими очікуваннями (4) Тернопільська з високим рейтингом регуляторних процедур та (5) Закарпатська з дуже помірним бізнес оптимізмом і суттєвим покращенням якості регуляторних процедур.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна продовжує переговори з МВФ - Гройсман

    Найгірші результати зафіксовані для Харківської області (25 місце) з низькою оцінкою ділового середовища, Луганської області (24), де індекс регуляторних процедур виявився вищім, ніж в Харківській області і Донецькій області (23) з низькою поточною діловою активністю.

    Підприємці міста Києва (17) прискіпливі до ділового середовища і мають помірні очікування. Єдиною областю, де песимістів більше, ніж оптимістів, є Чернівецька. Вона посіла 21 місце з 25 областей.

    Три чверті підприємців віком до 35 років працюють в сфері послуг, торгівлі або ремонту. Більшість з них (80%) очікують інформаційної підтримки від держави – створення інфо-ресурсу, де можна було б дізнатися про правила та умови ведення бізнесу. Це перше місце в рейтингу очікуваних реформ.

    Молоді підприємці більш оптимістичні у порівнянні зі старшим поколінням. 17% молодих підприємців (проти 7% старших) вважають, що діловий клімат в Україні є хорошим. І навпаки, 30% молодих підприємців (проти 47% старших) вважають діловий клімат поганим.

    Український бізнес не довіряє банківській сфері. 67% всіх малих і середніх підприємств ніколи не брали кредити у банків. В IT ця частка – 80%. Позики у знайомих – це поширений спосіб залучення фінансів для МСП, особливо в сферах транспорту і зв’язку (35%), сільського господарства (32%), торгівлі і ремонту (30%).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми