Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Відомий економіст знає "таблетку" для української економіки

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: економіка

  Нобелівський лауреат Пол Кругман в деталях розібрав економіку України і дав свої поради щодо її оптимізації.

  6023_1466617021_dollar.jpg (154.42 Kb)


  “Необхідно проводити реформи, а це позначиться на долі малих і середніх компаній. Боріться з корупцією, встановіть верховенство права, очистіть фінансову систему — і малий бізнес почне бурхливо розвиватися. Але я зроблю застереження: реформи треба робити не для малого бізнесу, а для всієї країни”, – стверджує лауреат.

  Кругман упевнений, що Україна — це економіка, яка базується на експорті сировини.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна продовжує переговори з МВФ - Гройсман

  “А це не дуже привабливе середовище для невеликих компаній. Щоб це змінити, потрібно докласти багато зусиль, хоча умови зараз у вас непогані”, – сказав він.

  “Гривня сильно девальвувала за останні роки, але все одно вона достатньо міцна, враховуючи, наскільки у вас низька продуктивність праці. Вся справа в тому, що Україна експортує сировину на зовнішні ринки, а зарплати — як і раніше невисокі. Це, до речі, теж проблема”, – говорить Кругман.

  Експерт каже, що економіка України повинна бути “відкритою і справедливою”.

  “У світі дуже багато грошей, які нема куди вигідно інвестувати. З реальними нульовими ставками за облігаціями розвинених країн час брати в борг. Інвесторів можна переконати вкладати в облігації країн, що розвиваються. До того ж Україні сьогодні потрібен успішний прецедент розміщення євробондів, щоб знову опинитися у фокусі уваги інвестиційних фондів”, – сказав нобелівський лауреат.

  Також він розповів, як можна змусити великі компанії платити податки в країнах, де у них реально відбуваються бізнес-процеси.

  “Це можна зробити двома способами. По-перше, податки потрібно збирати в тій країні, де реалізуються продукти конкретної компанії, а не там, де знаходиться головний офіс або формально зареєстрована юридична особа цієї компанії. Такий підхід неідеальний, але міг би вирішити проблему. По-друге, якщо ключові економічні сили погодяться поставити офшори на місце — ті просто зникнуть”, – рекомендує експерт.

  Кругман запевняє, що якщо великі гравці в економіці домовляться між собою закрити податкові гавані, то це буде зовсім нескладно.

  “Наостанок скажу ще, що багато урядів просто не вміють збирати податки”, – додав він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми