У НБУ роз'яснили ситуацію з курсом долара в Україні.
Ослаблення національної валюти за перші два місяці осені, виконуючий обов'язки голови Національного банку України Яків Смолій пояснив сезонними і психологічними факторами.
Смолій стверджує, що зростання курсу долара у вересні-жовтні викликано настроєм економічних агентів, яке знаходиться під впливом сезонності попередніх років.
Крім цього, зростання цін на нафту на світових ринках збігся за часом із збиранням врожаю, в результаті чого, збільшився обсяг покупок валюти нафтотрейдерами.
Також на ситуацію з валютним курсом вплинули активні закупівлі долара українськими компаніями для обслуговування і повернення валютних кредитів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар США наближається до "психологічної відмітки"
Даний процес, на думку Смолія, відповідає річним піків ділової активності.
В.о.голови НБУ зростання попиту на готівковому валютному ринку є результатом впливу «психологічних чинників» на населення.
Оскільки на валютний ринок ще не надійшов дохід від аграрного експорту, пропозиція валюти було обмеженим.
Національний банк спробував згладити коливання курсу, для цього, на валютних аукціонах продав за місяць 227 млн доларів.
Варто зазначити, що перша в Україні трирічна Бюджетна резолюція має на увазі, фіксацію середньорічного курсу гривні в 2017 році утримати на рівні 27,8 гривень за долар. У 2018 року закладено рівень в районі 29,3 гривні за долар.
Що стосується курсу гривні по відношенню до долара в 2019 році, то це 30,5 гривень за 1 долар США. На 2020 рік - 31 гривня за долар.