Фінанси. Гроші. Валюта, Тарифи. Ціни. Штрафи, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Україні зростають зарплати і ціни: названо основні економічні тенденції

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Незважаючи на зростання зарплат, народ став купувати менше. Експерти: залежимо від зовнішніх ринків.

  6479_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Економіка України поступово перебудовується з промислової на аграрну. Такий висновок можна зробити з даних Держстатистики про соціально-економічний стан країни за 9 місяців нинішнього року. При цьому життя народу помітно не поліпшилося, оскільки зростання номінальних доходів з'їла інфляція.

  Цифри

  Як видно з інфографіки, найбільше зростання показала харчова промисловість: більше стало м'яса, молока, а виробництво соняшникової олії збільшилося майже на третину. Серед галузей важкої промисловості відчутний приріст лише з видобутку руди, а ось видобуток вугілля впав порівняно з минулим роком на 16%. Урожай зернових менше, ніж рік тому, але не набагато. Пожвавилася торгівля, як зовнішня, так і внутрішня, але погано, що зовнішньоторговельний баланс (різниця в грошах між експортом та імпортом) не тільки залишився негативним, але і збільшився більш ніж удвічі – з 1,45 млрд доларів до 3,28 млрд доларів.
  Експерти

  Падіння видобутку вугілля, а також виробництва металу (-1,6%) економісти пов'язують з війною на Сході і блокадою окупованих територій.

  "Економіку фактично врятувала соняшникова олія, експорт якої збільшився майже на 1 млн т (29,8%), – говорить президент Украналітцентру Олександр Охріменко. – Істотно зріс експорт сої і ріпаку, що ще раз показує: Україну рятує сільське господарство".
  А ось на думку економіста Івана Нікітченка, в цілому показники дуже погані.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пішов на дно" ще один український банк

  "Зниження щодо вугілля пояснюється втратою контролю над підприємствами на окупованих територіях, тут все логічно, – згоден Нікітченко. – Але такий важливий показник стану економіки, як роздрібний товарообіг, зріс менше, ніж інфляція, нехай на 1%, але менше. Тобто в натуральному вираженні українці стали купувати менше товарів. Це означає, що зростання доходів в офіційній статистиці обумовлений адміністративним підняттям мінімальної зарплати, а реально попит населення впав".

  Нарешті, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський також вважає, що дані з промисловості, металу, добрив не надто тішать.

  "У нас залишається велика залежність економіки від зовнішніх ринків, експорту. Також ми вразливі по відношенню до зовнішніх шоків, тим більше що МВФ не виключає, що в майбутньому можлива нова світова фінансова криза, – говорить експерт. – До цих викликів потрібно бути готовим, оновлювати інфраструктуру, впроваджувати інновації. На це у нас є 2-3 роки. Інакше чергова світова криза може дуже боляче вдарити по Україні через зношеність економіки і відсутності подушки фінбезпеки у населення".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми