Фінанси. Гроші. Валюта, Тарифи. Ціни. Штрафи, Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

В Україні зростають зарплати і ціни: названо основні економічні тенденції

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата

  Незважаючи на зростання зарплат, народ став купувати менше. Експерти: залежимо від зовнішніх ринків.

  6479_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Економіка України поступово перебудовується з промислової на аграрну. Такий висновок можна зробити з даних Держстатистики про соціально-економічний стан країни за 9 місяців нинішнього року. При цьому життя народу помітно не поліпшилося, оскільки зростання номінальних доходів з'їла інфляція.

  Цифри

  Як видно з інфографіки, найбільше зростання показала харчова промисловість: більше стало м'яса, молока, а виробництво соняшникової олії збільшилося майже на третину. Серед галузей важкої промисловості відчутний приріст лише з видобутку руди, а ось видобуток вугілля впав порівняно з минулим роком на 16%. Урожай зернових менше, ніж рік тому, але не набагато. Пожвавилася торгівля, як зовнішня, так і внутрішня, але погано, що зовнішньоторговельний баланс (різниця в грошах між експортом та імпортом) не тільки залишився негативним, але і збільшився більш ніж удвічі – з 1,45 млрд доларів до 3,28 млрд доларів.
  Експерти

  Падіння видобутку вугілля, а також виробництва металу (-1,6%) економісти пов'язують з війною на Сході і блокадою окупованих територій.

  "Економіку фактично врятувала соняшникова олія, експорт якої збільшився майже на 1 млн т (29,8%), – говорить президент Украналітцентру Олександр Охріменко. – Істотно зріс експорт сої і ріпаку, що ще раз показує: Україну рятує сільське господарство".
  А ось на думку економіста Івана Нікітченка, в цілому показники дуже погані.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пішов на дно" ще один український банк

  "Зниження щодо вугілля пояснюється втратою контролю над підприємствами на окупованих територіях, тут все логічно, – згоден Нікітченко. – Але такий важливий показник стану економіки, як роздрібний товарообіг, зріс менше, ніж інфляція, нехай на 1%, але менше. Тобто в натуральному вираженні українці стали купувати менше товарів. Це означає, що зростання доходів в офіційній статистиці обумовлений адміністративним підняттям мінімальної зарплати, а реально попит населення впав".

  Нарешті, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський також вважає, що дані з промисловості, металу, добрив не надто тішать.

  "У нас залишається велика залежність економіки від зовнішніх ринків, експорту. Також ми вразливі по відношенню до зовнішніх шоків, тим більше що МВФ не виключає, що в майбутньому можлива нова світова фінансова криза, – говорить експерт. – До цих викликів потрібно бути готовим, оновлювати інфраструктуру, впроваджувати інновації. На це у нас є 2-3 роки. Інакше чергова світова криза може дуже боляче вдарити по Україні через зношеність економіки і відсутності подушки фінбезпеки у населення".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018 Найкращі фільми про бізнес та фінанси - 2018
ТОП-5 прем'єр 2018 року про бізнес і гроші.
Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій Топ 5 смартфонів з найкращими камерами для яскравих фотографій
Вибираючи модель смартфона покупці звертають увагу на камеру, яка є важливим елементом будь – якого сучасного гаджета. Мобільник завжди знаходиться пі...
Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів Bloomberg склав рейтинг найдорожчих стартапів
Китайська компанія Bytedance обігнала Uber і стала найдорожчим приватним стартапом в світі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми