У НБУ запевняють, що репатріація дивідендів не впливає на курс гривні на валютному ринку.
Протягом останніх півтора року,
Після скасування санкцій НБУ за кордон одразу ж вивели 400 мільйонів доларів дивідендів
від червня 2016-го, відколи Нацбанк дозволив бізнесу за певних умов виводити дивіденди за кордон, з України перерахували 2 млрд 118 млн доларів.
Ця сума становить близько 42% заявленого компаніями обсягу репатріації дивідендів. Про це повідомили в прес-службі НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростають зарплати і ціни: названо основні економічні тенденції
Регулятор запевнив, що купівля валюти для виплати дивідендів істотно не вплинула на валютний ринок, бо її обсяги становлять усього 3,2% від загального обсягу купівлі валюти. НБУ також нагадав, що дозволена гранична сума дивідендів до перерахування за кордон становить 5 млн доларів на одну особу (емітента, депозитарна установа, іноземного інвестора) протягом місяця. Саме тому попит на валюту для репатріації дивідендів рівномірно розподілений у часі.
Нагадаємо, НБУ запустив процес "розмороження" виведення дивідендів інвесторів за кордон від 13 черня 2016-го Нацбанк дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 роки, встановивши обмеження на перерахування таких дивідендів за кордон на одну особу в місяць у межах більшого значення – еквівалента 1 млн доларів США, або 10% загального обсягу дивідендів до виплати. У травні 2017-го НБУ дозволив бізнесу виплачувати дивіденди іноземним інвесторам за 2014-2016 роки, при цьому максимальна сума відповідних перерахувань за кордон була збільшена вп'ятеро – до 5 млн доларів протягом місяця.