Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні експлуатуватимуть ще одне газове родовище

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: газ

  За скромними підрахунками газ звідси можна буде качати як мінімум ще 10 років.

  18_1506622277_gas.jpeg (67.16 Kb)


  На Мачухському родовищі газу в Полтавській області готуються до буріння чергової свердловини. Роботи розпочнуть у новому році і вже розчистили майданчик, де встановлять бурову установку.

  Це неголосне шипіння в поле можна чути цілодобово. Під цей акомпанемент з свердловин під Мачухи, на Полтавщині, качають газ - український.

  Ось по цій трубі газ з Мачухського родовища надходить в магістральний газопроповод і розходиться по всій Україні. За скромними підрахунками газ звідси можна буде качати як мінімум ще 10 років.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк дав прогноз гривні на понеділок

  Відкрили це родовище близько чверті століття тому. Але перший газ звідси пішов лише в 2008. Коли технології дозволили бурити на глибину понад 5 кілометрів. Тепер мачухські свердловини - серед найглибших в Європі. Близько двох років тому, коли Україна відмовилася від російського газу, це родовище стало стратегічним об'єктом із забезпечення країни власним паливом.
  Щоб збільшити прокачку видобутого газу - тут модернізували спеціальну установку. Перед подачею в магістраль газ "сушать" і чистять від домішок. Тепер пропускна здатність установки збільшилася до 2 млн метрів куб. на добу і вона готова до прийому газу з нових свердловин.

  "Ми збільшили пропускну здатність установки 1,2 млн. кубометрів газу на добу до 2. Це дає нам можливість приймати до підготовки додаткові обсяги газу, які будуть отримані після буріння і введення в експлуатацію свердловин перспективного буріння на даному родовищі", - говорить технолог Мачухської установки підготовки газу ДТЕК Нафтогаз Олексій Шиян.

  А найближча перспектива - це буріння в 2018-му році нової свердловини. Під неї вже розчистили ось цей майданчик і привезли десятки бетонних панелей, які стануть основою для бурильної установки. Використовуючи передові технології, почати буріння свердловини можна буде в наступному році, а вже в 2019-му в півтора рази збільшити видобуток газу на Мачухському родовищі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми