Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні експлуатуватимуть ще одне газове родовище

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: газ

  За скромними підрахунками газ звідси можна буде качати як мінімум ще 10 років.

  18_1506622277_gas.jpeg (67.16 Kb)


  На Мачухському родовищі газу в Полтавській області готуються до буріння чергової свердловини. Роботи розпочнуть у новому році і вже розчистили майданчик, де встановлять бурову установку.

  Це неголосне шипіння в поле можна чути цілодобово. Під цей акомпанемент з свердловин під Мачухи, на Полтавщині, качають газ - український.

  Ось по цій трубі газ з Мачухського родовища надходить в магістральний газопроповод і розходиться по всій Україні. За скромними підрахунками газ звідси можна буде качати як мінімум ще 10 років.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк дав прогноз гривні на понеділок

  Відкрили це родовище близько чверті століття тому. Але перший газ звідси пішов лише в 2008. Коли технології дозволили бурити на глибину понад 5 кілометрів. Тепер мачухські свердловини - серед найглибших в Європі. Близько двох років тому, коли Україна відмовилася від російського газу, це родовище стало стратегічним об'єктом із забезпечення країни власним паливом.
  Щоб збільшити прокачку видобутого газу - тут модернізували спеціальну установку. Перед подачею в магістраль газ "сушать" і чистять від домішок. Тепер пропускна здатність установки збільшилася до 2 млн метрів куб. на добу і вона готова до прийому газу з нових свердловин.

  "Ми збільшили пропускну здатність установки 1,2 млн. кубометрів газу на добу до 2. Це дає нам можливість приймати до підготовки додаткові обсяги газу, які будуть отримані після буріння і введення в експлуатацію свердловин перспективного буріння на даному родовищі", - говорить технолог Мачухської установки підготовки газу ДТЕК Нафтогаз Олексій Шиян.

  А найближча перспектива - це буріння в 2018-му році нової свердловини. Під неї вже розчистили ось цей майданчик і привезли десятки бетонних панелей, які стануть основою для бурильної установки. Використовуючи передові технології, почати буріння свердловини можна буде в наступному році, а вже в 2019-му в півтора рази збільшити видобуток газу на Мачухському родовищі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами Google Chrome готує важливе оновлення проти відео-реклами
Браузер Google Chrome навчився назавжди відключати звук на сайтах з автоматично включаються відеороликами.
Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay Купить по разумным ценам качественные чехлы для iPhone X предлагает магазин Uplay
Приобретая новый iPhone, владельцам следует позаботиться о его защите, чтобы не допустить сколов, трещин и впоследствии замены стекла. Идеальным вариа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми