Сукупний показник добробуту населення світу з середини 2016 року до середини 2017 року збільшився на 6,4% і досяг $280 трлн.
Про це свідчать дані щорічної доповіді Global Wealth Report швейцарського банку Credit Suisse.
Темпи зростання були максимальними за останні п'ять років і обумовлені підвищенням вартості нерухомості і котирувань акцій.
У зв'язку з тим, що добробут збільшувався швидше зростання чисельності населення, показник у розрахунку на людину досяг рекордних $56,54 тис. порівняно з $52,074 тис. рік тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні введуть абонплату на гарячу воду та опалення
При цьому 1% найбільш забезпечених людей зараз належить половина світових багатств. Їхня частка підвищилася до 50,1% порівняно з 42,5% у розпал фінансової кризи 2008 року.
"Частка 1% найбагатших людей перебууває на шляху зростання з часу кризи, перевершивши рівень 2000 року в 2013 році і досягаючи після цього пікових значень щорічно, - наголошується в повідомленні банку. - Глобальна нерівність є, безумовно, високою і збільшилася в посткризовий період".
За останній рік у світі з'явилося 2,3 млн нових доларових мільйонерів, у результаті чого їхня загальна кількість досягла 36 млн.
"Кількість мільйонерів, що скоротилася в 2008 році, швидко відновився після фінансової кризи, і зараз приблизно втричі перевищує показник 2000 року", - йдеться в доповіді.
Загалом на 3,5 млрд найбідніших людей планети припадає 70% працездатного населення і 2,7% сукупного багатства.
Добробут населення всього світу в найближчі п'ять років продовжить зростати приблизно тими ж темпами, унаслідок чого в 2022 році воно збільшиться до 341 трлн доларів, прогнозують економісти Credit Suisse.
При цьому вони очікують, що кількість доларових мільйонерів досягне 44 млн осіб (тобто приблизно на 20% з нинішнього рівня), а найбідніша частина населення скоротиться на 4%.
Нагадаємо, всі 45 найбільших країн світу за обсягом ВВП за підсумками 2017 року можуть продемонструвати одночасне зростання вперше за десятиліття