Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Акцент на соціалці і "відмова" від субсидій: що собою являє держбюджет-2018

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бюджет

    У пріоритеті армія, МВС і соціалка. Експерти сумніваються в реалістичності виконання кошторису.

    2140_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Рада через два місяці після подачі Кабміном законопроекту про бюджет на 2018 рік прийняла документ в першому читанні. Депутати отримали можливість вносити в нього свої поправки, яких, як очікується, буде достатньо. Прем'єр Володимир Гройсман сподівається, що головний кошторис країни парламентарії затвердять до 10 грудня. Експерти сумніваються в цьому і прогнозують складні торги між фракціями за кожен шматок бюджетного пирога.

    Кабмін

    Як видно з інфографіки, уряд традиційно збільшив як доходи, так і витрати бюджету і при цьому сподівається знизити інфляцію майже вполовину проти нинішньої, або до 7% за рік. Як пояснив прем'єр, податки підвищувати не будуть, а доходи збільшаться за рахунок економічного зростання на 3% в рік. У підсумку ВВП країни в 2018 р повинен дійти до 3 трлн грн (в 2017 р очікується близько 2,6 трлн грн).

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Плюс 3 гривні: Названо закладений у бюджет курс гривні на 2018 рік

    Також в 2018 році заплановано скорочення дефіциту держбюджету з 2,7% ВВП до 2,4% за підсумками 2017 р. Середньорічний курс долара підвищиться до 29,3 грн (у бюджеті-2017 - 27,2). Також уряд збирається тричі - з 1 січня, з 1 липня і з 1 грудня - підняти соцстандарти. Так, середній прожитковий мінімум (ПМ) виросте спочатку до 1700 грн, потім - до 1777 грн, потім - до 1853, ПМ для працездатних - відповідно до 1762 грн, 1841 грн і 1921 грн, ПМ для непрацездатних - до 1373 +1435 і 1497 грн.

    Експерти

    Поки в словах економістів більше критики бюджету, ніж оптимізму. Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив, що реальні показники 2018 року будуть порівнянними з результатами поточного року.

    Експерт Олександр Охріменко назвав бюджет "зайво оптимістичним", зазначивши, що його планують виконати перш за все за рахунок девальвації гривні майже на 8%.

    "Кабмин говорит о дефиците госбюджета в 2,4%, но это без учета долгов по НДС, долгов по зарплатам госпредприятий и "дыры" в 150 млрд грн в бюджете Пенсфонда, — говорит Охрименко. — Вызывают сомнения такие источники доходов, как спецконфискация имущества бывших чиновников (4 млрд грн) и приватизация (22 млрд грн)".

    Поки, за його оцінкою, складно прогнозувати, коли головний кошторис країни стане законом, адже кожна фракція в Раді буде відстоювати свої інтереси. Основні торги за підвищення фінансування розгорнуться між БПП (соціалка) і "Народним фронтом" (силовий блок). Також постараються продати свої голоси дорожче мажоритарники, вибиваючи фінансування для своїх округів.

    "На субсидії виділили мало"

    Особливе занепокоєння у експертів викликає закладена в бюджеті сума субсидій на оплату комунальних послуг. Вона явно недостатня, адже в світі подорожчали енергоносії, а Кабмін це не врахував у своїх розрахунках. Як роз'яснив нам Пендзин, зараз населення платить за газ за ціною, сформованою при вартості бареля нафти в $ 49, але вона вже $ 62 (+ 26%).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми