Фінанси. Гроші. Валюта, Транспорт та авто, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Підсумки тижня: долар, ціни, "євробляхи" та водійські права

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

    Зростання курсу долара і подорожчання продуктів стали найбільш обговорюваними економічними темами передостаннього тижня листопаді. Однак важливими віхами також стали заяви про боротьбу з "човниками". На слуху залишилися і проблеми власників авто на європейських номерах.

    7844_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    1. Стрибок курсу

    До кінця робочого тижня курс євро в Україні побив дворічний рекорд, а долар різко подорожчав. Так, 24 листопада Національний банк України (НБУ) встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:
    1 долар США – 26,86 грн;
    1 євро – 31,82 грн;
    10 російських рублів – 4,58 грн.

    Таким чином офіційний курс долара за добу підвищився на 22 копійки (після подорожчання в четвер на 15 копійок) і перекреслив зміцнення гривні за два тижні. Євро виріс відразу на 52 копійки. Так дорого євровалюта в 2017 році, втім, як і в 2016-му, ще не коштувала. Вище курс піднімався тільки в лютому-2015 під час найсильнішої в історії України девальвації гривні.

    Помітно подорожчав долар і на міжбанку - торги почалися з активного зростання попиту на валюту на тлі відсутності пропозиції і закрилися на рівні 26,87 - 26,9 грн / дол.

    Експерти пояснюють, що раніше прогнозували таке зростання курсу. Аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко підкреслює, що зростання курсу спровоковане динамікою імпорту і кінцем місяця, на який припадають основні платежі. Тому попит на валюту помітно зріс, а пропозиція була низькою, в тому числі, через вихідний 23 листопада в США.

    2. Підвищення цін на продукти

    Протягом другої декади листопада зростання цін спостерігалося на 17 найменувань товарів з 23, що підлягають державному моніторингу. При цьому найбільш відчутне подорожчання продемонстрували молочні вироби, м'ясо і масло – від 20 до 30 копійок на одному кілограмі або літрі. Такі підрахунки надав аграрний експерт Олексій Дорошенко.

    За його даними, ТОП-3 найбільших подорожчань в середині листопада в регіонах склали:
    свинина в Чернігівській області - 6,5 грн за кілограм, або 7,2%;
    масло в Київській області – майже 6 грн, або 3,5%;
    куряча тушка в Житомирській області - 3,1 грн, або 6%.

    Крім того, в Україні стрімко дорожчають помідори – ціни на томати в опті вже досягли рекордних показників за всю історію незалежності України.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доходи та зарплата українців зростуть у 2018 - Гройсман

    В той же час, в НБУ назвали свій ТОП-3 продуктів в Україні, що піднялися в ціні. За рік, за даними Нацбанку, найсильніше піднялися ціни на баклажани - 439%. На другому місці опинилися кабачки, а на третьому - кавуни.
    3. Боротьба з "човниками"

    У Державній фіскальної службі (ДФС) України придумали, як боротися з "човниками". Так, в.о.голови ДФС Мирослав Продан упевнений: вирішити проблему такої контрабанди можна за допомогою законодавчих змін, які передбачають перебування особи за кордоном не менше доби під час перевезення через держкордон товарів на 500 євро.

    При цьому, Продан підкреслив, що просто взяти і скасувати цю норму - не вихід. За його словами, незграбна відміна може негативно відбитися на туристах. Продан відзначив, що на сьогоднішній момент розроблено кілька законопроектів, спрямованих на вирішення проблеми "човникової" контрабанди.

    4. Права на 2 роки

    Кабінет міністрів України встановив видачу першого посвідчення водіям-початківцям строком на 2 роки з обміном на постійне при здійсненні не більше двох порушень. При цьому протягом двох років для таких водіїв-новачків буде діяти заборона перевищувати швидкість 70 км/год.

    До того ж обмін водійського посвідчення, виданого особі вперше, після закінчення терміну його дії проводиться без складання іспитів за умови здійснення не більше 2 адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху.

    5. Проблема єврономерів

    Литва може перекрити схеми ввезення автомобілів в Україну, заявляють в Держфіскальній службі. Уже в наступному році "пересічники" ризикують втратити свої автомобілі – їх просто можуть конфіскувати при черговому перетині кордону. Тільки за цей рік українці в обхід розмитнення ввезли 59 тис. машин з литовськими номерами. За оцінками ДФС, всього в Україні незаконно перебуває 236,6 тисячі автомобілів.

    У Литві передають Україні інформацію на всі запити. До того ж, в українських правоохоронців відкритий доступ до литовської базі даних зареєстрованих машин Regitras. З огляду на, що в Литві машина автоматично знімається з реєстрації, якщо не пройде вчасно техогляд і не отримає страховку, цих даних буде достатньо, щоб зупинити автомобіль. При цьому українські митники можуть запитувати у Литви дані про компанії, на які зареєстровані автомобілі українців. Якщо литовці знайдуть порушення в їх роботі – машини співвітчизників на литовських номерах ризикують повернутися на батьківщину.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми