Упродовж 12 років, починаючи з 2005 року, левова частина сімейного бюджету середньої української родини припадає на спиртне, сигарети і паливо для автомобіля. Однак, за останні роки частка цих витрат знижується, а частка витрат на продукти підвищується.
Люди витрачають у півтора раза більше коштів на молокопродукти, вдвічі більше на картоплю і овочі. Меншими на 20% стали витрати на м'ясо.
Експерти зауважують, що з 2005 року вартість молочних продуктів зросла в 6-10 разів. Картопля та овочі здорожчали у 7-12 разів, а м'ясо в 6-7 разів. При цьому середня зарплата з 2005 по червень 2017 року збільшилася в 9 разів. Раніше вона становила 806 грн, тепер - 7351 грн.
Найбільша частка сімейних витрат припадає на автотранспорт і витрати на його експлуатацію. За даними МВС в Україні зареєстровано понад 8 млн одиниць особистого транспорту. Таким чином, близько 60% домогосподарств, у тому числі фермери, мають власне авто.
Попри це, експерти Укравтопрому зауважують, що продажі автомобілів зменшилися. Так, у 2006 році за рік було продано понад 150 тис. Тепер - 15 - 17 тис. авто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з доларом під новий рік
Також у грошах знизилася частка витрат на паливо. З 2005 року вартість бензину марки А-95 зросла з 4 до 28 грн/л. При цьому відбувся перерозподіл ринку на користь зрідженого газу. Так, бензину в літрах тепер купують у півтора раза менше, ніж 12 років тому. Газу купують у 4 рази більше.
Експерти додають, що у півтора раза зросли витрати на ліки, косметику і побутову хімію. На одяг і взуття тепер витрачають у два рази більше. Попри це, у штуках ці товари купують менше.