Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

До кінця січня 2018 долар приблизиться до 29 гривень

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: долар, валюта, гривня

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі у вересні опублікувало прогноз курсу гривні до долара в цьому році на рівні 27,90. Однак аналітик ГК "Телетрейд" Богдан Терзі вважає, що до кінця року курс гривні до долара цілком може досягти 28,50.

  4284_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Ослаблення національної валюти України до іноземних обумовлено декількома факторами, каже експерт.

  По-перше, ми є експортоорієнтованої країною, а для таких країн практика слабкої національної валюти є основою монетарної політики.

  По-друге, після сезону відпусток внутрішній попит на іноземну валюту зростає, так як українці відновлюють сімейні валютні бюджети.

  По-третє, третій і четвертий квартали вважаються піком виплат за зовнішніми кредитами як держави, так і з боку вітчизняних компаній, які брали кредити у міжнародних інститутів.

  По-четверте, почався опалювальний сезон, а, значить, закупівля газу, вугілля і нафти за валюту.

  Ці фактори, каже Богдан Терзі, безпосередньо стимулюють збільшення попиту на іноземну валюту, і, отже, ведуть до зростання курсу.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна бензину у грудні подолає "психологічну відмітку"

  При цьому президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко впевнений, що до кінця року курс буде не більше 26,50 грн за долар.

  - Як правило, перед Новим роком йде скидання готівкової валюти, а імпортери валюту не купують, оскільки в кінці року немає необхідності купувати товари, - пояснює економіст. - На курс може впливати лише закупівля газу НАК "Нафтогаз", але це будуть тимчасові невеликі скачки. А ось після Нового року курс цілком може вирости: у нас будуть свята, а Мінфіну потрібно буде на початку січня погашати відсотки за зовнішніми боргами.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми