Фінанси. Гроші. Валюта, Цінні метали Автор: RomanK Друкувати

Топ-інвестиції для українців на 2018 рік

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: біткоін

    Золото подорожчає на 10%, на нерухомості можна прогоріти, а біткоін продається по копійках.

    1441_66_main_new_1512067461.jpg (63.9 Kb)

    Опитані економісти одностайні: криза відступає, і поки немає факторів, які могли б обрушити нашу економіку. Тому в 2018-му можна розглядати будь-які інвестиції: депозити, облігації, дорогоцінні метали, нерухомість і навіть криптовалюти.
    Вклади

    Бажано диверсифікувати заощадження в різних валютах, щоб зменшити ризики, пов'язані з інфляцією або коливаннями курсів.

    "В 2018-м курс доллара по отношению к гривне будет плавать в диапазоне 27,5—30,1 (сейчас наличный доллар колеблется в пределах 27—27,1 грн. — Авт.). А в конце будущего года доллар достигнет отметки в 29—30,3 грн. Это значит, что за год курс может подрасти на 10%. При такой картине свои сбережения можно раскладывать по валютам в таких пропорциях: по 25% в евро и долларах и 50% в гривне", — поясняет старший аналитик Forex Club Андрей Шевчишин.

    При цьому економісти уточнюють: краще зберігати кошти не під матрацом, а на депозитах - гроші повинні працювати.

    "Лучше класть средства на депозиты на срок 3—6 месяцев. Такие сроки достаточны для получения доходности. И если эти деньги вдруг понадобятся для неожиданных расходов, то такие задачи можно будет решить в достаточно короткий срок", — говорит финаналитик ICU Михаил Демкив.

    За його словами, ставки по валютних депозитах в наступному році залишаться незмінними, оскільки знаходяться на дні вже зараз - це 4-5%. За словами Шевчишина, це цілком нормально. Для порівняння, в Латинській Америці доларові депозити складають 4-4,5%, на ринку СНД - 4%. А ось гривневі депозити можуть трохи подешевшати, говорять експерти.

    "Ставки по гривневым депозитам зависят от инфляции и учетной ставки НБУ. И при этом они должны покрывать инфляцию (в 2018 году инфляция составит 10%. — Авт.) и должны приносить какой-то доход", — обращает внимание Шевчишин.

    Михайло Демків прогнозує, що в першій половині 2018 року ставки по гривневих вкладах знизяться в середньому на 1-2%. І в підсумку вони можуть досягти 12%, кажуть експерти.

    Облігації

    Хорошою альтернативою вкладами є облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) - валютні та гривневі. Плюс цього інструменту полягає у відсутності оподаткування. А з тих же депозитів стягується податок на дохід фізосіб в розмірі 18%.

    "Можно получить неплохой инвестдоход от гривневых ОВГЗ, ведь ставка составляет 15% годовых при погашении через год после покупки", — говорит Демкив. Правда, напрямую у Минфина приобрести бумаги не получится, придется обратиться за помощью к вип-менеджерам банков или инвесткомпаний. "Желательно покупать ОВГЗ с прицелом на 1—3 года, тогда и доходность выше. И такие инвестиции должны стартовать хотя бы от 30 тыс. грн", — уточняет Демкив.

    Золото

    Інвестиції в дорогоцінні метали потрібно розглядати з прицілом на 3-5 років.

    "Серебро и золото традиционно считаются долгосрочным инструментом защиты от инфляции. Они интересны еще и потому, что в 2018 году рост стоимости драгметаллов может составить 10—20% в мире. И это дает возможность допдохода. Поэтому можно инвестировать до 20% от сбережений, например, в инвестмонеты/слитки или присмотреться к так называемым золотым депозитам", — говорит Шевчишин.
    Нерухомість
    Вкладатися в нерухомість потрібно акуратно.

    "На первичном рынке цены на дне. У застройщиков масса предложений в новостроях из экономсегмента, поэтому квадратный метр вряд ли будет стоить ниже $500. Тем более что есть варианты по бросовым ценам в сданных домах. Поэтому не стоит рисковать покупкой жилья на стадии котлована, ведь велики риски заморозки объекта", — отмечает эксперт SV Development Сергей Костецкий.
    Можна довго вибирати привабливий варіант і на вторинному ринку.

    "Сейчас на одного покупателя в Киеве приходится 20 продавцов — и это оптимистичные оценки. Поэтому можно подбирать хорошее жилье, чтобы потом получить доход в виде аренды, которая в городах-миллионниках постоянно растет. К примеру, небольшую однушку в Киеве можно сдать за 5000 грн плюс ЖКУ", — говорит президент Союза специалистов по недвижимости Виктор Несин.
    Правда, потрібно пам'ятати, що інвестиції в нерухомість окупаються довго - 10-20 років. І в разі форс-мажору продати житло швидко не вийде.

    Біткоін: цікаво, але ризиковано

    У криптовалюти інвестувати потрібно акуратно.

    "Рынок спекулятивен, может резко расти и падать. В 2016-м биткоин стоил 925 долларов, сейчас — около 10 тыс. долларов. Внутридневные колебания криптовалют могут составлять 25%. Нужно обладать железными нервами, чтобы выдерживать скачки, ведь можно все потерять", — говорит Шевчишин.

    При цьому скільки буде коштувати біткоін в 2018-му, невідомо, адже вже збулися всі сміливі прогнози. Але не варто вважати, що криптовалюта - дорога інвестиція.

    "Можно приобрести сатоши — это мелкие, стомиллионные монеты биткоина. Сейчас 1000 сатоши можно приобрести за 1 доллар. А еще можно купить другие криптовалюты: эфириум, лайткоин, рипл, даш. Они интересны, ведь находятся в первой десятке криптовалют с капитализацией (стоимость данной валюты. — Авт.) выше 1 млрд долларов", — говорит Шевчишин.

    Як інвестувати в криптовалюту? "Можна зареєструватися на біржі і купувати там валюту. Або відкрити криптогаманець і придбати валюту у інших власників. Можна скористатися біткоін-автоматами - такі є, наприклад, у Прибалтиці", - пояснює Шевчишин.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми