Багаті росіяни, що зіткнулися з можливістю нових санкцій з боку США в 2018 році, запропонували ідею введення спеціальних бондів, за допомогою яких можна буде створити сприятливі умови для повернення коштів до Росії.
Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на три джерела.
Такі валютні облігації будуть мати більш високу прибутковість у порівнянні з банківськими ставками. І на відміну від рахунків в кредитних установах власники таких цінних паперів збережуть анонімність.
«Надходить інформація, що багато хто хоче повернути свої заощадження в іноземній валюті назад в Росію. Їх ідея полягає в тому, що ви можете відкрити щось на зразок рахунку, який дозволить купувати спеціальні бонди, випущені Мінфіном », - заявив агентству високопоставлений представник однієї з державних компаній.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін підвищить "мінімалку" на 500 гривень у 2018
У відомстві відмовилися прокоментувати Reuters дану інформацію. Крім того, не було свідчень, що російська влада дійсно розглядають можливість зробити відповідний крок, пише агентство. Два джерела, близькі до міністерства, заявили, що в ньому не підтримують запропоновану ідею.
У той же час співрозмовник в одному з державних банків вважає, що введення подібних цінних паперів простимулювало б уже почався процес повернення капіталу. За його словами, заможні громадяни перераховують невеликі суми грошей у валюті на рахунки російських банків. Однак він пояснив, що процентні ставки по вкладах в іноземній валюті низькі, в той час як інвестиції в інструменти Мінфіну могли б дати хороший прибуток.
Глава Мінфіну Антон Силуанов в кінці жовтня назвав обмеження щодо Москви стимулом для російських платників податків переводити свої активи з-за кордону на батьківщину.
У жовтні Держдепартамент опублікував список з 33 російських компаній, співпраця з якими може загрожувати санкціями по відношенню до контрагентів. За інформацією РІА Новини, обмеження можуть бути введені в кінці січня 2018 го.
У 2012 році президент Росії Володимир Путін закликав розробити систему заходів по деофшоризацію економіки країни. Восени 2014 го був прийнятий закон, згідно з яким передбачалося створення механізму оподаткування прибутку офшорних компаній, вводилися такі поняття, як «контрольована іноземна компанія» і «контролює особа». Документ зобов'язав останніх повідомляти податкові органи про участь в контрольованих іноземних компаніях, а також про наявність таких організацій.