Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Держбюджет-2018: аналіз експертів

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: держбюджет

    Доопрацьований проект державного бюджету України на 2018 рік в цілому реалістичний і відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду, але деякі доходи кошторису дещо завищені, що провокує інфляційний ризик.

    16_21_main.jpg (47.16 Kb)

    Такого висновку дійшли опитані експерти, коментуючи доопрацьований проект державного бюджету України на 2018 рік, розгляд якого у другому читанні очікується сьогодні, 7 грудня.

    «Критеріям МВФ бюджет відповідає – в первинному проекті дефіцит був 2,4% ВВП, тоді як новий дефіцит відповідає рівню 2,5%», – прокоментував керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

    За його словами, в цілому показники кошторису виглядають реалістично, а можливий недобір доходів у формі прибутку і дивідендів держкомпаній може бути компенсований за рахунок більш високої інфляції.

    «Наш прогноз інфляції на наступний рік – близько 8,5% – 9%. Але ризик перевищення прогнозу, як і всі останні роки, залишається істотним», – зазначив експерт.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсії пересічного українця збільшилися на 40%

    Координатор громадської платформи «Нова країна» Тарас Козак також вважає, що проект відповідає параметрам програми з МВФ і цілком реалістичний, але теж попередив про інфляційні ризики.

    «Інфляція в цьому році вища, ніж очікувалося. І в наступному році вона напевно буде вищою за прогнозовані 9%. Тому бюджет буде виконано за рахунок інфляційних доходів», – зазначив він.

    Експерт пояснив, що зростання мінімальної зарплати з 1 січня на 15% перевищує показник інфляції, при цьому президент Петро Порошенко закликав уряд в наступному році розглянути можливість підвищення мінімалки до 4100 грн, а такий заклик є сигналом для чергового підвищення цін і тарифів.

    Заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко вважає, що депутати зосередилися на пошуку додаткових доходів, щоб профінансувати зростаючі витрати бюджету, але забули про необхідність зниження бюджетного дефіциту і держборгу, а також частки держави у розподілі ВВП.

    «Для цього був підвищений прогноз інфляції до другого читання, хоча тепер він став більш реалістичним. Для цього переглянули прогноз надходжень від НБУ і ще низку доходних статей», – пояснила вона. При цьому деякі витрати в бюджеті експерт називає «примхами» депутатів, що може викликати запитання у МВФ щодо реалістичності бюджету.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми