Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

В ЄС повідомили про відновлення торгівлі з Росією

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: ЄС, Росія

  Товарообіг між ЄС і Росією почав відновлюватися. Такий висновок міститься у звіті науково-дослідницької служби Європарламенту.

  12_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)


  Обсяг торгівлі різко впав в 2014 році через введення санкцій ЄС щодо Москви і відповідних російських заходів.

  "У порівнянні з аналогічним показником минулого року в першому півріччі 2017 го обсяг торгівлі між Росією і ЄС зріс на 26%. Завершився тривалий спад", - йдеться в документі.

  Автори відзначають, що цей показник на 45% нижче рівня 2013 року.

  Згідно з документом основна складова європейського експорту в Росію - промислові товари, в тому числі виробниче обладнання (22%), машини (11%), електронна апаратура (9%), ліки (9%) і сільськогосподарська продукція (7%). З Росії в ЄС постачають в першу чергу викопне паливо (67%).

  "Завдяки великим поставкам енергоносіїв з РФ в ЄС торговий баланс змінився в бік значного збільшення позитивного сальдо Росії", - йдеться в звіті.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні подорожчають кредити

  Також наголошується, що ЄС залишається найбільшим зовнішньоторговельним партнером Росії. Станом на середину 2017 року на частку європейських країн припадає близько 47% від загального обсягу російської зовнішньої торгівлі.

  Експерти відзначають, що відновлення обсягів торгівлі пов'язано в тому числі з виходом російської економіки з рецесії.

  Автори звіту аналізують наслідки санкцій ЄС і відповідних російських заходів. На їхню думку, європейські санкції на такі категорії експорту, як зброю, обладнання подвійного призначення та інноваційні технології для розробки важкодоступних запасів нафти, можуть відбитися на російській нафтовидобувний галузі тільки в довгостроковій перспективі.

  "Тим не менше в короткостроковій перспективі вплив цього заходу на обсяги торгівлі обмежено, тому як все три категорії становлять незначну частку від загального числа поставок європейської продукції в Росію", - йдеться в документі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Samsung випустить унікальний смартфон Samsung випустить унікальний смартфон
Компанія Samsung вирішила не зупинятися на недавньому смартфоні з потрійною основною камерою і вже готує до випуску Galaxy A9 (2018), який стане перши...
Топ-10 найдорожчих брендів світу Топ-10 найдорожчих брендів світу
2018-го найдорожчими брендами у світі стали Apple, Google та Amazon.
ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів ЗМІ назвали годинний заробіток зірок та мільярдерів
Лідером виявився глава компанії Amazon Джефф Безос. За годину він заробляє близько чотирьох з половиною мільйонів доларів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми