Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Що здатне "похилити" курс гривні у 2018 році

 • Джерело: 24tv.ua.  → Ключові теги: гривня

  Прогноз курсу долара на рівні 29,3 гривні, закладений у бюджеті України на 2018 рік, є справедливим. У випадку збільшення мінімальної заробітної плати до 3700 гривень, яку анонсували в уряді, є загроза зростання інфляції. Як результат, відбудеться здешевлення національної валюти.

  8211_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Таку думку висловив фінансовий експерт Реанімаційного пакету реформ Руслан Чорний, коментуючи закладений урядом курс долара на 2018 рік.

  "У зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати у людей з’явиться більше коштів. Крім того, є очікування, що до 2020 року 1 долар коштуватиме не менше 32 гривень. Останній фактор змусить велику частину людей купувати валюту. Тому ажіотаж на купівлю доларів спричиняє підвищення курсу", – пояснює експерт.

  Він вважає, що немає передумов для збільшення мінімальної зарплати, тому такі дії уряду можуть виявитися передчасними. Руслан Чорний зазначив, що з 2008 року в Україні психологічні фактори відіграють істотніший вплив на обмінний курс, ніж економічні.

  З того часу у прогнозуванні курсу немає ніякої економіки. Йдеться про психологію людей, як вони відреагують на різні економічні фактори.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні подорожчають кредити

  У той же час він відзначив, що на укріплення курсу гривні відіграє транш МВФ, який має надійти до України орієнтовно вже наступного року.

  Це зменшить тиск на гривню і заспокоїть інвесторів та українців, переконає їх в стабільності економіки, у тому, що не потрібно вкладатися у валюту,
  – зауважив експерт.

  Відповідаючи на запитання, що долари є традиційним способом заощадження для українців, експерт пояснює, що багато вітчизняних банків сьогодні пропонують хороші річні відсотки за вклади у гривні. Зараз вони знову збільшилися, а валютні вклади фінустановам є невигідними. Це навіть може перерости в те, що банки можуть повністю відмовитися від депозитів у валюті.

  На думку Чорного, середній валютний курс, розрахований урядом в бюджеті-2018, де 1 долар протягом року коштуватиме 29,3 гривні, є цілком справедливим.

  Курс розраховується раз на рік з врахуванням тих тенденцій, які мали місце протягом півроку. На нього впливають десятки факторів, наприклад, чи посушливе буде літо, який Україна планує зібрати врожай для продажу та інші,
  – зазначив експерт.

  Однак, фінансист наголосив, що такі прогнози справдяться, якщо українська економіка обійдеться без потрясінь. Одним із них може стати військове загострення на Донбасі.

  Є інший сценарій, коли Україна отримає транш МВФ, інвестори заспокояться, у населення зменшиться попит на валюту, тоді гривня ще більше відвоює своєї вартості у долара.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми