Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст: Нацбанк спровокував зростання курсу долара

 • Джерело: 2000.ua.  → Ключові теги: НБУ, долари

  На кореспондентських рахунках НБУ спостерігається різке зростання гривневих залишків.

  8211_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це розповів директор Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

  «Складно сказати, чия це гра - НБУ або АМКУ. Нацбанком виділено рефінансування 7,4 млрд грн 13 грудня, а 14 грудня - ще 2,8 млрд. Зрозуміло, не видно, кому дав, але не виключено, що кошти пішли на кредити тих же самих НАК «Нафтогаз» і т.д. Сьогодні Нацбанк має на коррахунках 70 млрд, це дуже багато. На початку грудня було 40 млрд. А чим більше залишків, тим гірша ситуація: валюти мало, гривні багато. Потім за обсягами видно, що попит на валюту різко зріс. Раніше за день оборот був 200-250 млн доларів, зараз вже більше 300 млн. Попит на валюту круто піднявся, і зрозуміло чому: якщо якась монополія отримує гривневе рефінансування і купує на нього валюту, курс йде вгору».

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні подорожчають кредити

  Ривок курсу долара викликане, поряд з іншими факторами, і діями НБУ.

  «Нацбанк з 4-го по 8 грудня купив 45 млн доларів. Трохи, але для ринку це серйозний сигнал зростання курсу. Своїми діями НБУ фактично спровокував зростання курсу - що підтверджують дані, розміщені на його ж офіційному сайті ».

  Експерт розповів про першочергові кроки, необхідні для стабілізації становища.

  «Нацбанк повинен вилучити з ринку гривню, щоб зменшити залишок хоча б до 45 млрд. Валюту треба не скуповувати, а продавати - що останній раз було ще 4 грудня».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми