Україна в найближчі 10-15 років буде потребувати кредитних програмах Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Про це в понеділок, 18 грудня, повідомляє ТАСС з посиланням на джерело у фонді.
«Україна приречена мати програми з Фондом в найближчі 10-15 років, тому що на 2019 рік у них доведеться стрибок платежів по кредитах, в тому числі від МВФ, від США, від Євросоюзу», - сказав він. Співрозмовник агентства зазначив, що під час відсутності нової кредитної програми дуже висока ймовірність дефолту України.
Джерело також прокоментував ситуацію з єврооблігаціями України, нагадавши, що в МВФ борг визнали суверенною. За словами співрозмовника агентства, в організації «закликають сторони домовитися на умовах, які б не суперечили програмі фонду». При цьому він зазначив, що, хоча розмови про це ведуться, будь-які дії не робляться.
Росія в грудні 2013 року викупила єврооблігації України на три мільярди доларів. Однак в грудні 2015-го Київ ввів мораторій на виплату боргу. МВФ визнав цей борг суверенною (зобов'язання з погашення таких боргів несе держава-позичальник). Після невдалих спроб Москви врегулювати ситуацію в позасудовому порядку російська сторона в 2016 році направила позов про стягнення боргу в Високий суд Лондона. У 2017 році він схвалив прискорений розгляд позову, але Росія не зможе приступити до стягнення заборгованості, поки суд в січні 2018 го не розгляне апеляцію Києва.
У березні 2015 року МВФ затвердив нову кредитну програму України на 17,5 мільярда доларів, яка прийшла на зміну попередній програмі від 2014 року, що залишилася недовиконаним. Нова програма розрахована на п'ять років, в її рамках влади України вже отримали чотири транші на 8,38 мільярда доларів. Останній переклад був зроблений 5 квітня 2017 року, наступний очікується навесні 2018 го.