Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Дано глобальний прогноз по курсу гривні на 2018 рік

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня, економіка

  Курс гривні в 2018 році буде продовжувати падати. Стратегію подальшої штучної девальвації уряд відкрито анонсував у нещодавно прийнятому бюджеті.

  8211_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це розповів економіст Андрій Новак.

  За його словами, Кабмін заклав курс на кінець 2018 року 30,1 грн за дол., але це не крайня межа.

  «Якщо так далі все буде відбуватися, то до кінця 2018 року курс може бути в рази гіршим. – Переконаний він. – Адже на 2017-й рік в бюджеті було закладено курс 27,2 на кінець року, але зараз, як бачимо, він вже 28. Тож таке ж перевиконання девальвації може відбутися в наступному році. Назвати крайню межу неможливо. У нас немає бази прогнозування, а саме – курсової стратегії. Те, що НБУ називає «стратегією плаваючого курсу» – це не стратегія, а самоусунення від неї. А залізти їм усім в голову, щоб зрозуміти, до якої межі планують штучно девальвувати гривню – неможливо».

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угода про асоціацію з ЄС: можливості та ризики

  Економіст прогнозує, що в нинішніх умовах курс реально стабілізувати, якби на це була політична воля.

  «Вже більше ніж півтора роки у нас немає ніяких економічних підстав для девальвації гривні. – Зазначає він. – Адже за цей час маємо відносно збалансовану експортно-імпортну торгівлю. І з огляду на масштаби зовнішньої фінансової валютної підтримки, яку Україна отримує з різних джерел, не тільки МВФ, у нас зведений платіжний баланс – плюсовий. Зараз він становить 0,5 млрд дол. Є всі можливості не тільки забезпечувати стабільність гривні, але і зміцнювати її – як мінімум 25 грн за дол. Єдина умова – повинна бути відповідна курсова стратегія. Але у уряду і НБУ інший підхід».

  Також, згідно з прогнозними розрахунками закладений в бюджет України курс долара до кінця наступного року буде 30,1 грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми