Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Обмін валют у 2018 проводитимуть по-новому

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: валюта, обмін валют

    Регулятор запевняє, що в питанні ліцензування небанківських фінустанов тримає курс на єдині принципи прозорості і звітності.

    8750_p_104106_1_slidertop2.jpg (164.42 Kb)


    Національний банк України (НБУ) провів традиційну зустріч із представниками небанківських фінансових установ (НФУ), які мають ліцензії НБУ на здійснення валютообмінних операцій, повідомляє прес-служба Нацбанку на своїй сторінці в Facebook.

    Як зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, за 2016-2017 роки діяльність небанківських фінансових установ на ринку валютообмінних операцій стала значно прозорішою.

    "Тільки за 2017 рік обсяг операцій на цьому ринку за офіційною статистикою зріс у вісім разів. Ми вітаємо такий тренд щодо детінізації. Але мета НБУ – отримати повністю прозорі операції з обміну валют, не приводити до спотворень на готівковому валютному ринку України. Так що ми і в подальшому будемо підтримувати розвиток легальних обмінників, одночасно вимагаючи від них повністю прозорої роботи", – зазначила Рожкова.

    Також директор Департаменту ліцензування Олександр Бевз зазначив, що Нацбанк за останні два роки видав новим учасникам стільки ліцензій на діяльність з обміну валют, скільки вони не отримували за всю історію ліцензування цієї діяльності в Україні.

    Він також розповів про ключові нововведення, які чекають ринок з урахуванням затвердження нових правил ліцензування. Серед іншого, це – оновлені вимоги до фінансового стану, ділової репутації та структури власності небанківської фінустанови.

    В цілому, в НБУ запевнили, що в питанні ліцензування як банків, так і небанківських установ регулятор тримає курс на єдині принципи прозорості і звітності.

    Разом з тим, з метою розвитку конкуренції на ринку, НБУ вдвічі знизив вимоги до мінімального розміру власного капіталу небанківської фінустанови – з 20 до 10 млн грн для компаній, кількість структурних підрозділів яких становить не більше 50. Якщо кількість структурних підрозділів більш 50, власний капітал НФУ повинен включати додатково 10 млн грн на кожні наступні 50 структурних підрозділів.

    Також з трьох років до одного року було зменшено термін роботи НФУ в національній валюті для отримання генеральної валютної ліцензії та здійснення діяльності в іноземних валютах для торговців цінними паперами та компаній з переказу коштів.

    Що показали перевірки НБУ
    Представники Департаменту фінансового моніторингу Нацбанку України розповіли про результати перевірок небанківських фінансових установ в 2017 році.

    За їхніми словами, серед найбільш істотних порушень порядку здійснення валютно-обмінних операцій, виявлених під час перевірок НФУ, значну частку (84%) займають такі порушення, як здійснення валютно-обмінних операцій без документального оформлення, що, як відзначили в НБУ, "свідчить про приховування реальних обсягів таких операцій і ненадання матеріалів на письмові запити регулятора".

    "Національний банк сьогодні проводить ризик-орієнтовану політику в сфері фінансового моніторингу, спрямовану на підвищення прозорості фінансових операцій. Цього від нас вимагають і міжнародні фінансові організації. Тому кількість перевірок НФУ в наступному році буде прямо залежати від того, наскільки істотними були виявлені порушення... в цьому році, і які обсяги валютообмінних операцій показують компанії в своїх звітах", – зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза.

    За результатами зустрічі представники асоціації небанківських фінансових установ домовилися зібрати всі зауваження і пропозиції НБУ і передати їх регулятору для подальшої обробки заради поліпшення роботи ринку валютообмінних операцій в Україні.

    Нагадаємо, Національний банк почав регулярні перевірки обмінників з вересня 2016 року. В 2016 році НБУ здійснив 362 перевірки пунктів обміну валюти в 14 регіонах України. Крім ого, Департамент ліцензування НБУ пропонує ввести фіксовану плату для кожного пункту обміну валют.

    Як повідомлялося, вуличні обмінні пункти стають вагомими гравцями ринку готівкової іноземної валюти. Небанківські обмінники, через які раніше офіційно проводили всього 1% від всіх валютообмінних операцій, в червні вже займали майже половину ринку. При цьому де-факто перетікання клієнтів не відбувається, просто обмінники почали декларувати свої реальні обороти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми