Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експорт українських товарів за 2017 досягнув нового рекорду

 • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: торгівля

  Згідно з даними НБУ за 11 місяців 2017 року експорт товарів з України в країни ЄС зріс на 33% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року і склав близько 35% всього експорту товарів України за одинадцять місяців минулого року. Успіх. Перемога. Якщо не дивитися в цілому зовнішню торгівлю товарами України, то таки да, але якщо подивитися, то вийде трохи інакша картина.

  5380_864.jpg (38.55 Kb)


  Дійсно, експорт товарів з України за 11 місяців 2017 року зріс на 20%, але імпорт виріс на 22% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. В цілому, зовнішня торгівля товарами за 11 місяців 2017 року склала мінус 7,8 млрд. Дол. У 2016 році за 11 місяців дефіцит зовнішньої торгівлі України був тільки 6 млрд. Дол. Виходить, що зростання експорт товарів з України призвів не до зменшення дефіциту , а до зростання дефіциту зовнішньої торгівлі України. Це факт. Як тільки зростає експорт товарів з України, різко зростає імпорт. І, в кінцевому підсумку, зростає дефіцит зовнішньої торгівлі в цілому. І позбутися від цієї закономірності фактично неможливо. Проблема в тому, що велика частка нашого експорту це зерно і продукти харчування, а так само чорні метали. І для їх виробництва потрібна імпортна енергія, той же газ, вугілля і кокс для металургії та солярка і мінеральні добрива для зерна. Ось і виходить, що зростання експорту тільки провокує зростання дефіциту зовнішньої торгівлі. Занадто сильно ці експортні галузі залежать від імпортної енергії і хімії. Зменшити цю залежність можна тільки за рахунок власного видобутку нафти і газу і власного виробництва мінеральних добрив. Але це малоймовірно. І хоча в цьому році хвалилися зростанням видобутку природного газу в Україні, але забули сказати, про зростання імпорту вугілля в Україну. Дійсно, якби Україна не влаштовувала блокади і різного роду політичні демарші, більше думала про економіку, а не політичних гаслах, може бути тоді дійсно можна було б налагодити і нормальне виробництво солярки і мінеральних добрив в Україні, а заодно дійсно створити нормальні умови для чорної металургії, щоб бізнес реально залучав інвестиції на реконструкцію і зниження енерговитрат. Але цього не відбувається, навпаки, розривають торговельні зв'язки, закуповують дуже дорогий російський газ через європейські офшори і везуть вугілля з США, розуміючи, що він за ціною виходить «золотим» для нашої економіки. Українська влада так захопилася політичними іграми, що навіть не намагається допомогти економіці працювати.

  Багато в чому зростання експорту України в минулому році стався тільки тому, що тимчасово Україна посварилася з МВФ і ЄС. Завдяки цьому, бізнесу дали хоч трохи працювати нормально без «реформ».

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензин та дизель продовжують дорожчати

  Зростання експорту в ЄС - це добре, але зовнішня торгівля України з ЄС = це мінус 4 млрд. Дол, а зовнішня торгівля з Африкою плюс 3 млрд. Дол і з Азією плюс 3 млрд. Дол. Зовнішня торгівля України з США теж мінус 1, 4 млрд. дол. Виходить, що Україна покривають збиткову торгівлю з ЄС і США за рахунок експорту в Азію та Африку, про яку в Україні не модно говорити, так як вона зробила європейський, а не азіатський вибір, ось тільки цей вибір приносить тільки збитки . Тут все просто. Україна може постачати в ЄС кукурудзу, залізну руду, соняшникова олія і чавун з прокатом чорних металів. До слова, в США Україна найбільше постачає саме чавуну. А от продати наші трансформатори або наші двигуни в ЄС або США неможливо, і навряд чи коли європейський або американський бізнес пустить нашу продукцію машинобудування в свої країни. Вони згодні тільки продавати свою продукцію машинобудування в Україні і саме це роблять.

  Більш-менш Україна ще продає продукцію машинобудування в країни СНД. Але частка українського експорту до країн СНД лише 17% від загального експорту українських товарів. Хоча в 2017 експорт в країни СНД і виріс на 11% багато в чому за рахунок експорту продукції машинобудування. Але це скоріше чудо або навіть несподівана перемога, тому що зовнішня торгівля України з країнами СНД згортається, а альтернативи немає.

  Ось така у нас вийшла зовнішня торгівля. Будуть ще річні підсумки за минулий рік, але швидше за все, там нічого радикального не поміняється, дефіцит зовнішньої торгівлі можна буде ліквідувати. Хоча є надія, що зовнішня торгівля послугами матиме профіцит. І ось за рахунок його вдасться частково перекрити збитки від зовнішньої торгівлі товарами. Ось такий собі парадокс нашої зовнішньої торгівлі, продає один, щоб потім збитки перекривати іншим. Головне - процес.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми