Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіка країн ЄС виходить на новий рівень

  • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: ЄС, економіка

    Економічне зростання спостерігається зараз у всіх країнах.

    4604_240431375.jpg (51 Kb)

    Європейська економіка зустрічає 2018 рік на великому підйомі. А норвезька крона рекордно слабка.

    Ось одна хороша і одна погана новина для норвежців, які збираються у відпустку в Європу.

    Почнемо з поганої: ваші гроші коштують менше, ніж це було протягом тривалого часу. У грудні 2017 року норвезька крона перебувала на найнижчому рівні в порівнянні з євро, ніж будь-коли.

    А тепер - хороша новина: можете забути складні перерахунки в розумі, множення на сім і вісім. Для перерахунку ціни в євро на норвезькі крони досить просто помножити на десять.

    За словами Харалд Андреассен (Harald Magnus Andreassen), головного економіста в Sparebank1 Markets, пояснювати, чому крона така слабка в порівнянні з євро, можна по-різному. Іноземні інвестори налякані, зокрема, невпевненістю, пов'язаної з норвезької економікою, - і особливо падінням цін на ринку житла.

    Крім того ситуація в економіці ЄС краще, ніж будь-коли.

    «Ще не далі, ніж кілька років тому, багато хто вважав, що Європа проклята. Стверджувалося, що в економіці є щось структурно невірне, то, що заважає зростанню. Зараз ми бачимо, що цей аналіз був помилковим. Зростання пристойний, безробіття швидко скорочується. І Європа не розпалася », - каже Андреассен.

    Зростання по всьому континенту

    В останній рік економіка всіх країн, що входять в ЄС і ЄАВТ, зросла на 1% або більше. Вперше з 1 кварталу 2007 року всі ці 31 економіки демонструють настільки стійке зростання, про що говорять цифри, наведені Євростатом.

    У Німеччині оптимізм у економіці досяг за осінь 2017 року найвищих рівнів з моменту падіння стіни. IFO, агентство, аналізує настрої серед німецьких підприємств, зазнавало справжні проблеми, підбираючи все нові хвалебні слова в своїх щомісячних звітах.

    У червні минулого року настрій описувалося як «ейфорія», але з тих пір оптимізм продовжував зростати.

    «Німецька економіка святкує так, як ніби кожен день у неї останній», - зауважив в листопаді Карстен Бржескі (Carsten Brzeski), старший економіст банку ING.

    Він посилається на те, що оптимізм в країні не зруйнувала навіть нестабільність в німецькій політиці.

    «Нинішня ситуація в Німеччині - прекрасна ілюстрація до того феномену, який протягом усього року був характерний для всієї єврозони. Зростаючу довіру і сильне зростання йдуть рука об руку з політичної невпевненістю і нестабільністю », - каже Бржескі.

    Сусідня з Німеччиною Франція також переживала в 2017 році істотний підйом.

    У загальному і цілому активність в промисловості в єврозоні - найвища з моменту початку її вимірювання в 1997 році. Це підтвердив щомісячний індекс PMI за грудень, опублікований у вівторок.

    Брак робочої сили

    Сильне зростання привів до того, що Європейський центральний банк був змушений змінити свій прогноз зростання в єврозоні. Зараз схоже, що 2017 рік стане кращим з моменту початку фінансової кризи, зростання ВВП склав 2,4%. Це швидше, ніж та в США, і в Великобританії, за прогнозами ОЕСР.

    Та й рівень безробіття, колишньої великим головним болем в єврозоні з моменту початку фінансової кризи, неухильно знижується. В найгірший рік, 2013, він становив понад 12% .Зараз безробіття знаходиться на позначці 8,8%.

    Втім, відмінності між країнами великі. В Іспанії безробіття як і раніше становить понад 15%, а в Греції більше 20%. Разом з тим рівень безробіття в Німеччині становить 3,6%, це найнижчий рівень з моменту об'єднання сходу і заходу країни.

    «Одна з найбільших проблем в Німеччині - нестача робочої сили. В країні рекордно велика кількість вакансій », - каже Андреассен.

    Побоюються міхура в Румунії

    Країни ЄС на сході Європи теж переживають гарний час. У деяких країнах, однак, попереджають про галопуючому зростанні цін і фінансових міхурах.

    Самий бурхливе зростання відзначається в Румунії, де економіка за один рік зросла на 8,6%.

    «Румунія - не Китай. Цілком очевидно, що таке зростання не є стійким », - каже Іонут Думітру (Ionut Dumitru), який очолює Фіскальний рада Румунії, експертна рада, що спостерігає за станом економіки країни.

    У Чехії сильне зростання зарплат і цін на житло призвів до того, що Центробанк двічі протягом 2017 року підвищував відсотки за вкладами. Безробіття в країні знаходиться на рекордно низькому рівні в 2,7%.

    Втім, Андреассен не бачить ніякої загрози того, що бульбашки в окремих країнах можуть позначитися на європейській економіці в наступні роки.

    «На відміну від США і Великобританії, де рівень безробіття дуже низький, Європі ще є над чим працювати. Але, схоже, що хороші темпи зростання збережуться і в майбутньому»,

    Вибори і низький зріст в Італії

    Андреассен вважає, що є кілька факторів, які сприяють тому, що єврозона надолужує згаяне за час після фінансової кризи повільніше, ніж США і Великобританія.

    «По-перше, у США не було Греції. По-друге, Європа пізніше почала наводити порядок у фінансовому секторі і висувати вимогу, щоб банки створювали капітал. Потрібен був час, щоб створити банківський союз в єврозоні, але поступово в цій області вдалося здійснити чимало. Були зроблені важливі кроки вперед », - вважає він.

    Андреассен підкреслює, що в європейській економіці все ще є проблеми, і зазначає, що особливо негативно виділяється Італія. У березні в країні парламентські вибори, а це може привести до зростання нестабільності.

    Проте, головний економіст вважає, що євро стійкий.

    «Коли ми обговорюємо проблеми і недоліки євро, легко забути про те, що стара система з місцевими валютами також мала істотні проблеми, пов'язані з інфляцією і нестабільністю. Мало хто хоче повернутися до лірам, песет і франкам », - каже Андреассен.

    74% жителів єврозони до євро ставляться позитивно, якщо вірити свіжим даними дослідження «Євробарометра», який проводиться раз на півроку. Це найвищий показник, починаючи з 2004 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми