Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіка країн ЄС виходить на новий рівень

 • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: ЄС, економіка

  Економічне зростання спостерігається зараз у всіх країнах.

  4604_240431375.jpg (51 Kb)


  Європейська економіка зустрічає 2018 рік на великому підйомі. А норвезька крона рекордно слабка.

  Ось одна хороша і одна погана новина для норвежців, які збираються у відпустку в Європу.

  Почнемо з поганої: ваші гроші коштують менше, ніж це було протягом тривалого часу. У грудні 2017 року норвезька крона перебувала на найнижчому рівні в порівнянні з євро, ніж будь-коли.

  А тепер - хороша новина: можете забути складні перерахунки в розумі, множення на сім і вісім. Для перерахунку ціни в євро на норвезькі крони досить просто помножити на десять.

  За словами Харалд Андреассен (Harald Magnus Andreassen), головного економіста в Sparebank1 Markets, пояснювати, чому крона така слабка в порівнянні з євро, можна по-різному. Іноземні інвестори налякані, зокрема, невпевненістю, пов'язаної з норвезької економікою, - і особливо падінням цін на ринку житла.

  Крім того ситуація в економіці ЄС краще, ніж будь-коли.

  «Ще не далі, ніж кілька років тому, багато хто вважав, що Європа проклята. Стверджувалося, що в економіці є щось структурно невірне, то, що заважає зростанню. Зараз ми бачимо, що цей аналіз був помилковим. Зростання пристойний, безробіття швидко скорочується. І Європа не розпалася », - каже Андреассен.

  Зростання по всьому континенту

  В останній рік економіка всіх країн, що входять в ЄС і ЄАВТ, зросла на 1% або більше. Вперше з 1 кварталу 2007 року всі ці 31 економіки демонструють настільки стійке зростання, про що говорять цифри, наведені Євростатом.

  У Німеччині оптимізм у економіці досяг за осінь 2017 року найвищих рівнів з моменту падіння стіни. IFO, агентство, аналізує настрої серед німецьких підприємств, зазнавало справжні проблеми, підбираючи все нові хвалебні слова в своїх щомісячних звітах.

  У червні минулого року настрій описувалося як «ейфорія», але з тих пір оптимізм продовжував зростати.

  «Німецька економіка святкує так, як ніби кожен день у неї останній», - зауважив в листопаді Карстен Бржескі (Carsten Brzeski), старший економіст банку ING.

  Він посилається на те, що оптимізм в країні не зруйнувала навіть нестабільність в німецькій політиці.

  «Нинішня ситуація в Німеччині - прекрасна ілюстрація до того феномену, який протягом усього року був характерний для всієї єврозони. Зростаючу довіру і сильне зростання йдуть рука об руку з політичної невпевненістю і нестабільністю », - каже Бржескі.

  Сусідня з Німеччиною Франція також переживала в 2017 році істотний підйом.

  У загальному і цілому активність в промисловості в єврозоні - найвища з моменту початку її вимірювання в 1997 році. Це підтвердив щомісячний індекс PMI за грудень, опублікований у вівторок.

  Брак робочої сили

  Сильне зростання привів до того, що Європейський центральний банк був змушений змінити свій прогноз зростання в єврозоні. Зараз схоже, що 2017 рік стане кращим з моменту початку фінансової кризи, зростання ВВП склав 2,4%. Це швидше, ніж та в США, і в Великобританії, за прогнозами ОЕСР.

  Та й рівень безробіття, колишньої великим головним болем в єврозоні з моменту початку фінансової кризи, неухильно знижується. В найгірший рік, 2013, він становив понад 12% .Зараз безробіття знаходиться на позначці 8,8%.

  Втім, відмінності між країнами великі. В Іспанії безробіття як і раніше становить понад 15%, а в Греції більше 20%. Разом з тим рівень безробіття в Німеччині становить 3,6%, це найнижчий рівень з моменту об'єднання сходу і заходу країни.

  «Одна з найбільших проблем в Німеччині - нестача робочої сили. В країні рекордно велика кількість вакансій », - каже Андреассен.

  Побоюються міхура в Румунії

  Країни ЄС на сході Європи теж переживають гарний час. У деяких країнах, однак, попереджають про галопуючому зростанні цін і фінансових міхурах.

  Самий бурхливе зростання відзначається в Румунії, де економіка за один рік зросла на 8,6%.

  «Румунія - не Китай. Цілком очевидно, що таке зростання не є стійким », - каже Іонут Думітру (Ionut Dumitru), який очолює Фіскальний рада Румунії, експертна рада, що спостерігає за станом економіки країни.

  У Чехії сильне зростання зарплат і цін на житло призвів до того, що Центробанк двічі протягом 2017 року підвищував відсотки за вкладами. Безробіття в країні знаходиться на рекордно низькому рівні в 2,7%.

  Втім, Андреассен не бачить ніякої загрози того, що бульбашки в окремих країнах можуть позначитися на європейській економіці в наступні роки.

  «На відміну від США і Великобританії, де рівень безробіття дуже низький, Європі ще є над чим працювати. Але, схоже, що хороші темпи зростання збережуться і в майбутньому»,

  Вибори і низький зріст в Італії

  Андреассен вважає, що є кілька факторів, які сприяють тому, що єврозона надолужує згаяне за час після фінансової кризи повільніше, ніж США і Великобританія.

  «По-перше, у США не було Греції. По-друге, Європа пізніше почала наводити порядок у фінансовому секторі і висувати вимогу, щоб банки створювали капітал. Потрібен був час, щоб створити банківський союз в єврозоні, але поступово в цій області вдалося здійснити чимало. Були зроблені важливі кроки вперед », - вважає він.

  Андреассен підкреслює, що в європейській економіці все ще є проблеми, і зазначає, що особливо негативно виділяється Італія. У березні в країні парламентські вибори, а це може привести до зростання нестабільності.

  Проте, головний економіст вважає, що євро стійкий.

  «Коли ми обговорюємо проблеми і недоліки євро, легко забути про те, що стара система з місцевими валютами також мала істотні проблеми, пов'язані з інфляцією і нестабільністю. Мало хто хоче повернутися до лірам, песет і франкам », - каже Андреассен.

  74% жителів єврозони до євро ставляться позитивно, якщо вірити свіжим даними дослідження «Євробарометра», який проводиться раз на півроку. Це найвищий показник, починаючи з 2004 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми