“Січневе зниження курсу гривні є традиційним і зумовлене сезонними факторами, зокрема, закриттям валютних річних контрактів. До кінця січня гривня може спрямуватися до позначок 28,26-28,30 грн/$1, однак НБУ інтервенціями буде утримувати курс на рівні 28,1 грн/$1. З лютого почнеться приплив валюти за рахунок експортної виручки, і курс почне зміцнюватися до 27,9-27,95 грн/$1. Зміцненню курсу гривні в більш довгостроковій перспективі сприятимуть активізація експортної діяльності, а також можливе підписання оновленої програм и з Міжнародним валютним фондом”, – сказав голова правління РВС Банку Владислав Кравець.
Директор казначейства банку “Кредит Дніпро” Олег Курінний вважає, що в січні-лютому курс гривні може перебувати в межах 27,5-29 грн/$1.
“Курсовий коридор пари гривня/долар в січні-лютому 2018 року, за умови помірного прояву внутрішніх і зовнішніх ризиків, складе 27,5-29 грн/$1. Ключовим фактором впливу на курс в українській експортозалежній економіці є динаміка надходжень експортної виручки – головного джерела припливу валюти в країну, яка, в свою чергу, залежить від кон’юнктури сировинних товарних ринків. Істотний вплив на курс гривні також мають збільшення виплат з обслуговування зовнішнього держборгу в 2018 році, можливе поглиблення дефіциту поточного рахунку, перебіг співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями, динаміка курсу долара відносно основних світових валют, внутрішні та зовнішні політичні ризики”, – сказав він.
Начальник відділу валютних операцій банку “Форвард” Анна Танцюра вважає, що гривня почне зміцнюватися до кінця січня.
“Після тривалих свят завжди спостерігається активізація на валютному ринку. У 2017 році річний максимум на рівні 27,8 грн/$1 ми побачили якраз у середині січня. Велику роль відіграє, наскільки різко буде проходити зниження гривні. На зростаючому ринку будь-який імпортер намагається закрити контракт раніше, а експортер не поспішає заводити валюту. Виникає ще більший перекіс. До кінця січня, після сезону свят і відпусток, ринок увійде в стабільне русло роботи, тому цілком ймовірно, що побачимо невелике зміцнення нацвалюти і стабілізацію рівнів”, – сказала вона.
Директор департаменту казначейства Піреус Банку Ігор Якобчук також вважає, що гривня незабаром почне зміцнюватися.
“Як показує практика, зазвичай після зниження курсу в перші дні січня відбувається зростання курсу до попереднього рівня. У січні ми не бачимо передумов для значного коливання курсу”, – сказав він.