Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Курс гривні почне "відкочуватися" - банкіри

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: економіка

  “Січневе зниження курсу гривні є традиційним і зумовлене сезонними факторами, зокрема, закриттям валютних річних контрактів. До кінця січня гривня може спрямуватися до позначок 28,26-28,30 грн/$1, однак НБУ інтервенціями буде утримувати курс на рівні 28,1 грн/$1. З лютого почнеться приплив валюти за рахунок експортної виручки, і курс почне зміцнюватися до 27,9-27,95 грн/$1. Зміцненню курсу гривні в більш довгостроковій перспективі сприятимуть активізація експортної діяльності, а також можливе підписання оновленої програм и з Міжнародним валютним фондом”, – сказав голова правління РВС Банку Владислав Кравець.

  4128_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Директор казначейства банку “Кредит Дніпро” Олег Курінний вважає, що в січні-лютому курс гривні може перебувати в межах 27,5-29 грн/$1.

  “Курсовий коридор пари гривня/долар в січні-лютому 2018 року, за умови помірного прояву внутрішніх і зовнішніх ризиків, складе 27,5-29 грн/$1. Ключовим фактором впливу на курс в українській експортозалежній економіці є динаміка надходжень експортної виручки – головного джерела припливу валюти в країну, яка, в свою чергу, залежить від кон’юнктури сировинних товарних ринків. Істотний вплив на курс гривні також мають збільшення виплат з обслуговування зовнішнього держборгу в 2018 році, можливе поглиблення дефіциту поточного рахунку, перебіг співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями, динаміка курсу долара відносно основних світових валют, внутрішні та зовнішні політичні ризики”, – сказав він.

  Начальник відділу валютних операцій банку “Форвард” Анна Танцюра вважає, що гривня почне зміцнюватися до кінця січня.

  “Після тривалих свят завжди спостерігається активізація на валютному ринку. У 2017 році річний максимум на рівні 27,8 грн/$1 ми побачили якраз у середині січня. Велику роль відіграє, наскільки різко буде проходити зниження гривні. На зростаючому ринку будь-який імпортер намагається закрити контракт раніше, а експортер не поспішає заводити валюту. Виникає ще більший перекіс. До кінця січня, після сезону свят і відпусток, ринок увійде в стабільне русло роботи, тому цілком ймовірно, що побачимо невелике зміцнення нацвалюти і стабілізацію рівнів”, – сказала вона.

  Директор департаменту казначейства Піреус Банку Ігор Якобчук також вважає, що гривня незабаром почне зміцнюватися.

  “Як показує практика, зазвичай після зниження курсу в перші дні січня відбувається зростання курсу до попереднього рівня. У січні ми не бачимо передумов для значного коливання курсу”, – сказав він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми