Великі російські бізнесмени ведуть переговори з представниками міністерства фінансів і Держдепу США з проханням не включати їх в список підприємців, близьких до політичного керівництва Росії.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на колишнього співробітника американського зовнішньополітичного відомства Дена Фріда. Багато хто з росіян прислали до Вашингтона своїх таємних представників, щоб уникнути звинувачень в лобізмі.
Відзначається, що деякі вже провели стрес-тести на предмет того, до чого призведе потрапляння в список для їх інвестицій.
Список, як очікується, буде опублікований в найближчі дні або тижні. Дедлайн публікації - 29 січня.
Внесення до списку наближених до керівництва Росії підприємців не спричинить за собою прямі наслідки для них. Він лише допускає в майбутньому введення обмежувальних заходів. При цьому в американському Мінфіні вважають, що ставлення до включених до реєстру буде таким, як ніби проти них уже введені санкції. У зв'язку з цим пропонується частину переліку засекретити.
Як відзначають опитані виданням експерти, частина російських бізнесменів вже почала розпродавати свої активи за кордоном, щоб випередити загрозу введення санкцій. Після потрапляння до переліку Держдепу вигідно продати майно в США буде важко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розенко анонсував нову пенсійну реформу
11 січня глава Мінфіну США Стівен Мнучін заявив, що Вашингтон найближчим часом введе нові санкції проти російських громадян. За даними газети «Коммерсант», в список увійдуть високопоставлені російські чиновники і бізнесмени, наближені до вищого керівництва країни.
У жовтні 2017 року Держдеп США опублікував список з 33 російських компаній, співпраця з якими може загрожувати контрагентам санкціями. Нові обмеження можуть бути введені в лютому 2018 го. Потенційні санкції поширяться на всіх контрагентів незалежно від країни походження компанії або фізичної особи.