Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

РФ і Китай готують "удар" по курсу долара

  • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: РФ, Китай

    Нафта забезпечує силу долара, однак ф'ючерсні контракти на сиру нафту, номіновані в юанях, сприятимуть більшому використанню цієї валюти в світовій торгівлі. Хоча впливу Китаю на ринок сирої нафти ще недостатньо для того, щоб похитнути провідну позицію долара, але у Китаю є довгостроковий план, а головне те, що Китай вже став важливою країною-імпортером сирої нафти в світі. Аж до того, що навіть продавці сланцевої нафти з Америки сподіваються швидко зайняти китайський ринок, і все це дає китайському юаню хороші можливості.

    6837_236329739.jpg (31.55 Kb)

    Провідний економіст «Хай фріквенсі економікс» (High Frequency Economics) Карл Вайнберг вважає, що «скоро настане момент, коли ціни на нафту будуть встановлені в юанях».

    У нашому мінливому світі сильний «задає тон», а слабкий дотримується його. З 1944 року до сьогоднішнього дня Бреттон-Вудська система закріпила за доларом позицію гегемона. Долар управляє світовою економікою вже більше 70 років, однак у багатьох країнах, особливо в нафтовидобувних, ніколи не припинявся рух за дедоларизацію.

    Насправді, за останні кілька років деякі держави, які оспорюють положення долара як резервної валюти, активно шукають спосіб відмови від нього. Наприклад, Росія і Китай в торгівлі нафтою створили бездолларовую середу. Ці дві країни також збільшують видобуток і отримання матеріальних запасів золота, щоб захиститися від обвалу долара.

    Золотий запас Росії та Китаю перевищує американський, і це може похитнути домінуюче становище США у світовій економіці

    Що займає лідируючі позиції сінгапурський трейдер золота «БулльонСтар» BullionStar і експерт по дорогоцінним металам Ронан Менлі (Ronan Manly) заявив, що накопичення золота Китаю і Росії можна розглядати як крок до звільнення від стратегії регулювання світової економіки доларом. Ці дві країни зараз активно створюють золотий запас, і в майбутньому можливе повернення до золотого стандарту і поворот до того, що долар перестане керувати світом.

    У серпні минулого року Німеччина прискорила процес повернення своїх золотих резервів. Причиною цьому послужили переживання з приводу того, що долар нічим не забезпечений, до того ж США вже не ті, що були після закінчення Другої світової війни. Золото зазвичай вважається хедж-фондом в період економічної нестабільності. Завершивши процес повернення золота, Німеччина зможе не побоюватися загрози бути «захопленої» доларом.

    Статистика «Росії сьогодні» показує, що Китай і Росія за минулі 10-15 років активно збільшували золотий запас. Десять років тому, за офіційними даними, золотий резерв країн становив приблизно 400 тонн (зверніть увагу, що ці дані отримані з офіційно опублікованої статистики, і не включають кількість громадських запасів - прим. Автора), а зараз Китай і Росія разом володіють приблизно 3670 тоннами золота.

    Чому США неодноразово відмовляли Китаю в поверненні раніше терміну золотих запасів, що знаходяться в Америці?

    Ронан Менлі зазначає, що якщо говорити про Китай і Росії, то золото - це єдиний монетарний актив, який може надати незалежність від долара. Можливо, що через велику кількість каналів з купівлі золота, обидві сторони можуть володіти ще більшою кількістю цього дорогоцінного металу, ніж в їх офіційних резервах. Якщо Росія і Китай складуть свої золоті запаси разом, то загальний розмір перевищить американський. Це як мінімум означає, що долару і місця США в світовій економіці може бути завдано серйозного удару.

    За даними інтернет-видавництва «Китайська мережу BW» (BWChinese, Chinese Business Wisdom), в недавньою статистикою Всесвітньої ради по золоту виявлено, що аж до грудня 2017 року, в рейтингу за обсягом золотого резерву на першому місці опинилися США з запасом 8133,5 тонн, що становить 75% від світового запасу. На другому місці знаходиться Німеччина з 3373,6 тоннами, і це - 69,1% від світового запасу золота. На третьому місці - Міжнародний валютний фонд, четверте і п'яте місце займають Італія і Франція відповідно. Китай розташувався на шостому місці, з запасом 1842,6 тонн, що становить від світового резерву 2,6%. Росія безперервно збільшує свій золотий запас, і йде слідом за Китаєм з 1828,6 тоннами золота і посідає сьоме місце.

    У «Китайської мережі BW» згадується, що федеральний резерв США неодноразово відмовляв Китаю в поверненні 600 тонн золота, що знаходиться в Нью-Йорку в підземному сховищі. Деякі аналітики відзначають, раніше Китай для того, щоб позбутися від американських санкцій, був змушений дати золото в якості застави. Це припущення було підтверджено в офіційних китайських ЗМІ в газеті «Міжнародні фінанси» від грудня 2017 року статтею «Скільки золота" привласнила "Америка». Повідомляється, що золоті запаси понад 60 країн частково або повністю перебувають у Федеральному резервному банку Нью-Йорка в підземному сховищі. Серед цих країн і Китай, який вивіз до Сполучених Штатів 600 тонн золота. Було виявлено, що вперше Китай передав золото на зберігання США в 1990 році.

    Однак, що цікаво, зараз Китай і Росія роблять доступним для громадськості інформацію про своїх золотих резервах. Це показує, що золото зараховується до стратегічного монетарним активом. Дві країни не приховують цю інформацію, а США якраз навпаки, до того ж вони дійсно недооцінюють стратегічну позицію золота. Зараз золото як і раніше є найбільшим ворогом долара.

    Американський радник в області геополітичної стратегії Вільям Енгдаль згадував, що в руках Китаю і Росії є сильний козир у вигляді золотого резерву (ф'ючерси на сиру нафту в юанях також закріплені на основі золота - прим. Автора). Це виклик позиції долара. У Вашингтоні і на Уолл-Стріт все прекрасно розуміють, але залишаються безсилі в цій ситуації. Стикаючись з додатковими китайсько-російськими перевагами, Вашингтон і Уолл-Стріт також не здатні створити ще один «грецька боргова криза».

    У зв'язку з цим американський президент-бізнесмен Трамп в березні 2016 року висловив свою стурбованість: «Раніше ми були дуже потужною країною, тому що були на золотому стандарті, але зараз у нас немає золота, воно пішло в інші країни». У словах Трампа, як ніби в висловлюванні Кейнса, золото - це останній безпечний і затребуваний резерв, адже все ще немає іншої кращої альтернативи для його заміни.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми