Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гривня поверне собі старий курс

 • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: гривня

  До кінця зими економісти ставлять на дорогий долар, потім гривня почне відвойовувати втрачене.

  4627_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Після нового року долар почав зростати. Ще більше зростає євровалюта. В обмінних пунктах України курс долара в продажу збільшився до 28,70 гривень, а курс євро - до 35,20 гривень. В НБУ назвали це сезонним фактором і пояснили просто.

  "Уже третій рік поспіль в перші місяці року зростає попит на валюту, зокрема, з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і в той же час знижуються її надходження, зокрема, з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Як наслідок, на початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні", - заявив заступник глави Національного банку Олег Чурій.

  Експерти згодні, але не можуть однозначно відповісти, коли почне дешевшати долар.

  - Не можна не погодитися з аргументами НБУ про те, що зростання долара носить сезонний характер, і зі збільшенням експорту аграрної продукції він може змінитися падінням, -пояснив "КП в Україні" старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб. - Тим не менше, найближчим часом зростання валюти продовжиться. Однак по тривалості цього зростання можуть бути варіанти. Оптимістичний передбачає, що зростання триватиме ще місяць, і долар досягне 29,5 грн. Песимістичний сценарій допускає зростання долара до кінця лютого - початку березня, і в цьому випадку долар може досягти 30 грн. Після цього можна чекати розвороту, в результаті якого долар знизиться до рівнів нижче початку поточного року.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс євро досяг історичного рекорду

  Схожий прогноз дає і аналітик ГК "Телетрейд" Богдан Терзі. За його словами, головними причинами ослаблення гривні є циклічність економіки України та її курсоутворення.

  - Перша половина зими для України була теплою, а ось друга буде більш суворою. Тому і гривня буде знижуватися, і я очікую до кінця лютого 29,50 грн / дол, - прогнозує Богдан Терзі. - Але вже до літа і навіть до початку осені курс стабілізується до рівня 27,50 гривень за один американський долар. Таке зміцнення буде викликано активністю економіки, зростанням ВВП і збільшенням експорту. За моїми прогнозами, експортні операції в цьому році будуть значно краще за показник попереднього року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми