Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

АМКУ заблокував бізнес-угоду з оточення Путіна

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: АМКУ, бізнес

  АМКУ закрив розгляд без прийняття рішення по суті справи про концентрацію у вигляді набуття контролю над фірмою "ЛНЖ нова інжиніринг" (Москва, Російська Федерація) компаніями Technip France SA (Франція), Linde AG (Німеччина) і акціонерним товариством "НІПІгазпереработка" (Тюмень, РФ).

  8801_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb)

  Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на дані комітету.

  Як зазначає видання, якщо зазначені фірми доведуть до кінця свою угоду щодо встановлення контролю над спільним підприємством без дозволу української комітету, то АМКУ зможе накласти на них штрафи до 5% від річного обороту. У німецькій і французькій компаній річні доходи більше 10 млрд євро.

  Закриття справи без прийняття рішення дозволяє заявникам в майбутньому ще раз звернутися в АМКУ за дозволом.

  В АМКУ не вказують, чому саме була закрита справа. Разом з тим, на днях АМКУ оприлюднив роз'яснення у зв'язку з вступом в силу в грудні 2017 року низки законодавчих змін щодо недопущення надання дозволів на концентрацію суб'єктів господарювання за участю осіб, до яких застосовуються санкції за напад Росії на Україну.

  У справі по "ЛНЖ нова інжиніринг" бере участь російська фірма "НІПІгазпереработка" (ВАТ "Науково-дослідний і проектний інститут по переробці газу"), що належить "Сибірсько-Уральській нафтогазохімічній компанії" (ВАТ "Сибур").

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман дав шанс на зниження тарифів на газ

  У свою чергу, один з основних акціонерів "Сибура" Геннадій Тимченко внесений до переліку фізичних осіб, до яких застосовуються санкції відповідно до указу президента України від 15 травня 2017 року про введення в дію рішення РНБО "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) ".

  Крім Геннадія Тимченко, який є давнім другом президента РФ Володимира Путіна, до складу акціонерів "Сибура" входить зять Путіна Кирило Шамалов. Його немає в українському списку санкцій, однак там є його батько Микола Шамалов.

  Справа про концентрацію по фірмі "ЛНЖ нова інжиніринг" АМКУ відкрив у вересні 2017 року з метою проведення поглибленого дослідження впливу концентрації на ринок природного газу України. "Сибур" поставляє скраплений газ на ринок України.

  Компанія "Сибур" не потрапила під санкції України і США після нападу Росії на Україну в 2014 році. Однак під американські санкції потрапив Геннадій Тимченко.

  Завдяки витоку інформації про власників офшорів під назвою "Райські паперу" в 2017 році стало відомо, що "Сибур" в 2014 році, незабаром після введення американських санкцій проти Росії, подвоїв обсяг своїх контрактів з американською фірмою Navigator Holdings, яка частково належить міністру торгівлі США Уілбур Россу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми