Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст розповів про справжні причини обвалу гривні

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гривня

  Курс долара в Україні в січні 2018 року почав рости через цілий комплекс різнопланових чинників. Про це розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

  2839_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Першою причиною Устенко назвав сезонність, якою раніше пояснював зростання курсу долара і Нацбанк.

  “По-перше, на нинішнє зростання курсу валют впливають сезонні фактори, але, в принципі, для початку року це традиційна ситуація, коли гривня девальвує”, – зазначив Устенко.

  Другою причиною, на думку експерта, міг стати психологічний фактор – очікування населення і бізнесу з приводу майбутнього курсу через прописані в бюджеті курсові значення.

  На думку Устенка, третьою причиною могли стати тактичні помилки влади. Наприклад, заява з приводу того, що вільні кошти казначейства тепер можна тримати на валютних рахунках.

  “Це може бути пов’язано з помилковими заявами, з помилками в тактиці. Таким фактором могла виявитися, наприклад, заява Кабінету міністрів з приводу того, що вільні кошти вони можуть тепер тримати на валютних рахунках. Тобто, з одного боку, вони намагаються робити суспільству посил про те, що гривня стабільна, а з іншого – фактично кажуть, що не дуже-то довіряють гривні, якщо збираються зберігати власні резерви на депозитах в іноземній валюті”, – вважає Устенко.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко зросте ціна на бензин і комуналку

  При цьому найсерйознішою причиною падіння гривні Устенко вважає проблеми України з програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ).

  “Під питанням сьогодні залишається програма співпраці з МВФ. І, відповідно, співпраця з іншими міжнародними організаціями. Тому що це синхронізовано. І вимоги МВФ щодо України не особливо відрізняються від вимог, які є в нашому плані дій з ЄС, або від вимог ЄБРР, або США. … Але в зв’язку з тим, що не вирішено питання, чи буде продовжуватися співпраця з міжнародними фінансовими інституціями, виникає нервозність на ринку. Цього року не покрита потреба України в міжнародному фінансуванні. На цей рік, за моїми підрахунками, вона становить близько 7 млрд доларів, з яких 4 млрд – повернення за зовнішніми державними кредитами. Це теж додає тиску на гривню”, – зазначає Устенко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми