Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти пояснили наслідки підвищення облікової ставки НБУ

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НБУ

  Рішення правління Національного банку України про підвищення облікової ставки не буде сприяти ефективному стримування інфляції і може створити умови для гальмування темпів зростання ВВП.

  3635_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це голова Ради НБУ Богдан Данилишин повідомив у Facebook.

  Крім цього, підвищення облікової ставки буде супроводжуватися підвищенням інших ставок, зокрема за депозитними сертифікатами.

  У наслідок цього виростуть відсоткові витрати Нацбанку за відповідними сертифікатами і впаде його прибуток, що підлягає перерахуванню до Державного бюджету України.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може опинитися на грані дефолту

  "Таким чином, спроби правління НБУ стримати інфляцію за допомогою чергового підвищення облікової ставки може привести до комплексу негативних наслідків", - зазначив Данилишин.

  Зокрема, найбільш значущими наслідками подібного рішення Нацбанку стане гальмування економічного зростання через зниження попиту на кредити підприємствами реального сектора економіки, а також зростання споживчих цін через трансляцію підвищення витрат на сплату відсотків за банківськими кредитами в оптові і роздрібні ціни.

  "Вважаю рішення правління Національного банку, таким, яке буде мати переважно негативні наслідки для економічного зростання і цінової стабільності", - резюмував Данилишин.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми