Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти пояснили наслідки підвищення облікової ставки НБУ

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НБУ

  Рішення правління Національного банку України про підвищення облікової ставки не буде сприяти ефективному стримування інфляції і може створити умови для гальмування темпів зростання ВВП.

  3635_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це голова Ради НБУ Богдан Данилишин повідомив у Facebook.

  Крім цього, підвищення облікової ставки буде супроводжуватися підвищенням інших ставок, зокрема за депозитними сертифікатами.

  У наслідок цього виростуть відсоткові витрати Нацбанку за відповідними сертифікатами і впаде його прибуток, що підлягає перерахуванню до Державного бюджету України.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може опинитися на грані дефолту

  "Таким чином, спроби правління НБУ стримати інфляцію за допомогою чергового підвищення облікової ставки може привести до комплексу негативних наслідків", - зазначив Данилишин.

  Зокрема, найбільш значущими наслідками подібного рішення Нацбанку стане гальмування економічного зростання через зниження попиту на кредити підприємствами реального сектора економіки, а також зростання споживчих цін через трансляцію підвищення витрат на сплату відсотків за банківськими кредитами в оптові і роздрібні ціни.

  "Вважаю рішення правління Національного банку, таким, яке буде мати переважно негативні наслідки для економічного зростання і цінової стабільності", - резюмував Данилишин.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми