Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти пояснили наслідки підвищення облікової ставки НБУ

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НБУ

  Рішення правління Національного банку України про підвищення облікової ставки не буде сприяти ефективному стримування інфляції і може створити умови для гальмування темпів зростання ВВП.

  3635_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це голова Ради НБУ Богдан Данилишин повідомив у Facebook.

  Крім цього, підвищення облікової ставки буде супроводжуватися підвищенням інших ставок, зокрема за депозитними сертифікатами.

  У наслідок цього виростуть відсоткові витрати Нацбанку за відповідними сертифікатами і впаде його прибуток, що підлягає перерахуванню до Державного бюджету України.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може опинитися на грані дефолту

  "Таким чином, спроби правління НБУ стримати інфляцію за допомогою чергового підвищення облікової ставки може привести до комплексу негативних наслідків", - зазначив Данилишин.

  Зокрема, найбільш значущими наслідками подібного рішення Нацбанку стане гальмування економічного зростання через зниження попиту на кредити підприємствами реального сектора економіки, а також зростання споживчих цін через трансляцію підвищення витрат на сплату відсотків за банківськими кредитами в оптові і роздрібні ціни.

  "Вважаю рішення правління Національного банку, таким, яке буде мати переважно негативні наслідки для економічного зростання і цінової стабільності", - резюмував Данилишин.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми