Про це йдеться в заяві російської компанії.
"Компанія Силові машини не мала ніякого відношення до укладення цього контракту", - написав "Силмаш", додавши, що концерну не було відомо про маршрут переадресації поставок цих турбін.
"Силмаш" стверджує, що все керівництво спільного підприємства номіновано німецьким Siemens, всі рішення, в тому числі і про укладення контрактів, приймаються представниками Siemens, і основні компоненти турбін виробляються за технологіями Siemens і надходять з Німеччини, але зазначає, що самої Siemens влади США ніяких претензій не пред'явили і не включили до списку санкцій.
"У зв'язку з цим сподіваємося, що державні відомства США все-таки займуть конструктивну позицію, об'єктивно розберуться в ситуації і знімуть необгрунтовані санкції з ПАТ" Силові машини ", - сказано в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою буде "мінімалка" до кінця 2018 року
Як повідомлялося, 26 січня управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США доповнило санкційні списки компаніями і чиновниками, пов'язаними з постачанням турбін Siemens в Крим.
Зокрема, "Силмаш" включений в так званий SDN-List - список осіб і підприємств, з якими громадянам і американському бізнесу забороняється вести справи, а також активи яких в США блокуються.
Концерн володіє 35% випустив турбіни російського спільного підприємства "Сіменс технології газових турбін" (СТГТ), в якому іншими 65% володіє німецький Siemens. Турбіни цього СП були передані за контрактом державному "Технопромекспорт", але в подальшому в порушення умов контракту були доставлені до Криму.
Мінфін США пояснив, що "Силові машини" потрапили в список в зв'язку з постачанням турбін, вироблених їх спільним підприємствам з Siemens, до Криму.
"Силові машини" - основний російський виробник обладнання для теплових, атомних і гідроелектростанцій з портфелем замовлень $ 5 млрд за 2016 рік. На частку компанії, за її оцінкою, припадає близько 70% ринку енергоборудованія Росії і СНД.