Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

У Кремлі шок: під санкції потрапили 96 олігархів і весь уряд Росії

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: олігархи

    Мінфін США розкрив зміст «кремлівського досьє».

    2400_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)

    Міністерство фінансів США опублікувало «кремлівський доповідь» - список високопоставлених чиновників і олігархів, які, на думку американської влади, мають близькі зв'язки з президентом Росії Володимиром Путіним. Попадання в список не означає автоматичного введення нових санкцій проти персони або введення обмежень на території США (заморозка активів, заборону на в'їзд в США і ін.). Список носить поки рекомендаційний характер для всіх фінансових організацій по всьому світу - вони можуть використовувати список при ухваленні рішення про спільне ведення бізнесу або справ з потрапили в «кремлівський доповідь» росіянами. Формальним приводом для складання «кремлівського доповіді» було «втручання Росії в президентські вибори в США». Складання доповіді було передбачено прийнятим ще минулого літа законом і не є новим кроком США в протистоянні з Росією.

    У список потрапили понад 200 імен

    Всього в документі значаться 210 росіян. З них 114 представників діючої влади (чиновники і державні діячі), а також 96 представників бізнесу, або олігархів, як їх називають в доповіді. Серед чиновників в список потрапили: глава адміністрації президента Антон Вайн, перші заступники глави адміністрації президента Сергій Кирієнко і Олексій Громов, прес-секретар президента Дмитро Пєсков, а також радники: Андрій Бєлоусов, Владислав Сурков, Юрій Ушаков, Андрій Фурсенко, Герман Клименко. Глава Ради з прав людини Євген Федотов і бізнес-омбудсмен Борис Титов також фігурують в списку «кремлівського доповіді».

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобільні оператори купили ліцензії на 4G

    У список потрапив весь провідний склад уряду

    Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, перший віце-прем'єр Ігор Шувалов, віце-прем'єри Олександр Хлопонін, Віталій Мутко, Аркадій Дворкович, Ольга Голодець, Дмитро Козак і Дмитро Рогозін - все виявилися в списку доповіді. Також в документ потрапили всі глави федеральних міністерств, починаючи від міністра економічного розвитку Максима Орешкіна, закінчуючи міністром спорту Павлом Колобковим. Крім федеральних міністрів в список потрапили: голова Ради Федерації Валентина Матвієнко, голова Держдуми В'ячеслав Володін, Директор Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін, спецпредставник президента по екології Сергій Іванов, голова Радбезу Микола Патрушев, мер Санкт-Петербурга Георгій Полтавченко, мер Москви Сергій Собянін, глава Нацгвардії Віктор Золотов, глава ФСБ Олександр Бортніков, генеральний прокурор Юрій Чайка та інші.

    Як чиновників проходять глави 20 державних компаній

    Мінфін США розглядає діючих глав державних компаній і банків в якості державних службовців. У цей список потрапили: глава Ощадбанку Герман Греф, голова держбанку ВТБ Андрій Костін, голова «Газпрому» Олексій Міллер, глава «Роснефти» Ігор Сєчін, глава РЖД Олег Бєлозьоров, глава «Транснефти» Микола Токарев, глава «Ростех» Сергій Чемезов, глава Зовнішекономбанку Сергій Горьков і ін. Попадання в список пояснюється наявністю у держави частки в 25 відсотків, а також виручкою в обсязі двох мільярдів доларів за підсумками 2016 року.

    Мінфін США поставив планку для «російського олігарха»

    Згідно з інформацією Мінфіну США, «російським олігархом» вважається російський бізнесмен, чий статок перевищує один мільярд доларів з «близькими зв'язками з Володимиром Путіним». У цьому списку 96 імен, включаючи Романа Абрамовича, колишніх власників Промсвязьбанка Олексія та Дмитра Ананьєва, співвласників «Альфа-груп» Петра Авена і Михайла Фрідмана, дружину колишнього мера Москви Юрія Лужкова Олену Батурину, власника «Базового елемента» Олега Дерипаску, власника аеропорту « Домодєдово »Дмитра Каменяра, главу і власника« Лабораторії Касперського »Євгенія Касперського, сенатора і бізнесмена Сулеймана Керімова, голови ради директорів банку« Росія »Юрія Ковальчука, власника Rambler & Co Олександра Мамута, власника НОВАТЕК Леоніда Міхельсона, братів Бориса та Аркадія Ротенбергов, власника «Северстали» Олексія Мордашова, співвласника «Норильського Нікелю» Володимира Потаніна, президента групи Онексім Михайла Прохорова, власника Volga Group Геннадія Тимченко, підприємця Олега Тинькова, співвласника холдингу USM Алішера Усманова, інвестора Юрія Мільнера , а також співвласника «Яндекса» Аркадія Воложа і президента «Сколково» Віктора Вексельберга. Фактично в «кремлівському доповіді» відображені всі російські бізнесмени, чий статок за версією журналу Forbes перевищує один мільярд доларів.

    У списку є «секретна частина»

    У документі говориться, що в «секретну частину» доповіді включені персони, які не ввійшли в першу (державні особи) та другу (олігархи) частину списку. Фігуранти «секретного списку» можуть бути нижче рангом, ніж федеральні чиновники, або мати стан менше одного мільярда доларів. Інших подробиць про «секретної частини» не наводиться.

    Росія порівняла доповідь з розривом дипломатичних відносин

    Член Ради Федерації Володимир Джабаров порівняв «кремлівську доповідь» з розривом дипломатичних відносин з США, а також запевнив, що Росія обов'язково відповість на подібні дії з боку американської адміністрації. Набагато спокійніше відреагував на рішення американської влади віце-прем'єр Аркадій Дворкович, який також виявився в новому списку. За його словами, «кремлівська доповідь» більше схожий на книжку «Хто є хто в російській політиці». Віце-прем'єр запевнив, що уряд ретельно вивчить документ, однак, на його думку, необхідність реагувати на документ якимись заходами поки немає.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми